Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Umowa Groclin z General Motors. Fotele w Oplach Zafira z Polski?

0
Podziel się:

Dostawy szacunkowo osiągną wartość 24 mln euro, a produkcja poszyć do Opla Zafira ma potrwać 6 lat.

Umowa Groclin z General Motors. Fotele w Oplach Zafira z Polski?
(Inter Groclin Auto SA)

Groclin podpisał list intencyjny od koncernu General Motors o nominacji na produkcję seryjną poszyć foteli samochodowych do modelu Opel Zafira przez 6 lat. Łączna szacunkowa wartości dostaw wyniesie blisko 24 mln euro.

"Nominacja ta stanowi kolejny etap w rozwoju współpracy między tymi firmami, która dotychczas dotyczyła modeli Astry" - czytamy w komunikacie.

Groclin uruchomi produkcję poszyć do Zafiry we wrześniu br. Zgodnie z umową, współpraca ma być kontynuowana do grudnia 2021 r. Podobnie jak w przypadku Astry, produkcja będzie realizowana w zakładzie Groclinu na Ukrainie.

Umowa ma charakter stosowanego w branży motoryzacyjnej listu nominacyjnego. W pozostałym zakresie warunki umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów, podano także.

Notowania tygodniowe akcji Groclinu

Na początku lipca br. Groclin zamknął transakcję polegającą na finalnym przeniesieniu przez spółkę oraz jego spółkę zależną Groclin Wiring na rzecz PKC Holding Group znaczących aktywów związanych z jednostką biznesową Wiring & Controls. Na skutek przeprowadzonej transakcji podstawowym przedmiotem działalności Groclinu zostanie biznes poszyciowy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 r.

Produkowane przez Inter Groclin Auto fotele samochodowe , poszycia i zagłówki do nich można w samochodach na całym świecie. Między innymi w takich markach jak Renault, BMW, Ford, Mitsubishi, Audi, VW, Opel, Peugeot, Volvo, Smart, Suzuki, Mercedes i Porsche.

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)