Notowania

pge
08.12.2014 18:49

Umowa PGE ze Stadionem Narodowym. Dostarczą energię za 5,5 mln zł

Łączny wielkość sprzedawanej energii wynosi ponad 20 GWh, a szacowana wartość kontraktu przekracza 5,5 mln zł brutto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)
Marek Woszczyk, prezes PGE

Spółka PGE Obrót z Rzeszowa będzie dostarczać energię elektryczną dla wszystkich obiektów należących do spółki Pl.2012+, w tym dla Stadionu Narodowego w Warszawie. Umowa obowiązywać będzie przez cały 2015 rok.

Jak poinformowała rzeczniczka PGE Obrót Agnieszka Szczekala, łączny wolumen sprzedaży energii wynosi ponad 20 GWh, a szacowana wartość kontraktu przekracza 5,5 mln zł brutto. _ _

_ - W przetargu zaoferowaliśmy zarówno najlepsze warunki handlowe, jak i wysoką jakość obsługi posprzedażowej _ - dodała.

Stadion Narodowy to największa arena sportowa w Polsce. Może pomieścić nawet 58 tys. osób. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 203 920 m kw. Operatorem stadionu jest od 2013 r. spółka PL.2012+.

W tym roku to już kolejny wygrany przez rzeszowską firmę przetarg. W lipcu br. spółka zwyciężyła m.in. w przetargu na sprzedaż 134 GWh prądu dla jednostek organizacyjnych miasta stołecznego Warszawy.

PGE Obrót należy do największej w Polsce grupy energetycznej PGE. Spółka obsługuje ponad 5 mln odbiorców energii elektrycznej, w tym wiele firm, instytucji oraz gospodarstw domowych. Centrala spółki znajduje się w Rzeszowie, a oddziały firmy w: Białymstoku, Lublinie, Warszawie, Zamościu, Skarżysku Kamiennej oraz w Łodzi. W firmie pracuje ok. 1,5 tys. osób.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pge, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz