Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unia Rynków Kapitałowych. Prezes GPW komentuje pomysł

0
Podziel się:

Propozycje komentuje prezes GPW Paweł Tamborski.

Unia Rynków Kapitałowych. Prezes GPW komentuje pomysł
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
bEIRTwWJ

Giełda Papierów Wartościowych (GPW)
z uwagą odnosi się do propozycji zawartych w tzw. Green Paper dotyczących Unii Rynków Kapitałowych - koncepcji stworzenia jednolitego rynku kapitałowego w 28 krajach członkowskich UE - i zamierza aktywnie uczestniczyć w dalszych konsultacjach poświęconych tej koncepcji, poinformował prezes GPW Paweł Tamborski (na zdjęciu).

- Bardzo pozytywnie odnosimy się do opisanej w tzw. Green Paper koncepcji zwiększenia znaczenia rynku kapitałowego w finansowaniu gospodarki Unii Europejskiej, zwłaszcza małych i średnich firm. W naszej opinii, należy skoncentrować się przede wszystkim na inicjatywach ułatwiających dostęp do rynku, podnoszących poziom jego transparentności oraz zachęcających do średnio- i długoterminowego inwestowania - powiedział Tamborski, cytowany w komunikacie.

Zwrócił jednak uwagę, że przy dopracowywaniu koncepcji jednolitego rynku kapitałowego należy pamiętać o znaczeniu regionalnych rynków kapitałowych dla gospodarek poszczególnych państw. Ryzykiem dla polskiego rynku kapitałowego i krajowych przedsiębiorstw byłoby stworzenie takich warunków, które wspierałyby jedynie dalszy rozwój największych giełd europejskich.

bEIRTwWL

- Jako GPW zamierzamy aktywnie uczestniczyć w rozwijaniu przedstawionych przez Komisję Europejską koncepcji, w tym identyfikować szanse i ryzyka mogące mieć znaczenie dla rozwoju polskiego rynku kapitałowego - podsumował prezes GPW.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEIRTwXm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)