Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
15.04.2015 08:12

Unibep zbuduje centrum handlowe w Grodnie

Spółka podpisała umowę o wartości 264,33 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe Unibep)
Leszek Marek Gołąbiecki, prezes Unibep

Unibep podpisał umowę na realizację w systemie generalnego wykonawstwa centrum handlowego z parkingami i budynkiem biurowym w Grodnie na Białorusi, podała spółka. Wynagrodzenie generalnego wykonawcy za całość inwestycji wynosi 65,93 mln euro netto (ok. 264,33 mln zł netto).

"Zamawiającym jest Triniti Invest Sp. z o.o. z siedzibą w Grodnie (Republika Białoruś). Przedmiotem umowy jest wykonanie w systemie generalnego wykonawstwa centrum handlowego o powierzchni najmu ok. 60 017 m2 z budynkiem biurowym o powierzchni najmu ok. 5 024 m2. Termin realizacji inwestycji: 16 miesięcy począwszy od dnia wejścia w życie umowy kredytowej" - czytamy w komunikacie.

Umowa wchodzi w życie po uzyskaniu finansowania przez zamawiającego (kredyt udzielany przez banki polskie z ubezpieczeniem KUKE) tj. po zawarciu umowy kredytowej i spełnieniu warunków do uruchomienia kredytu.

Notowania tygodniowe Unibepu

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1.080 mln zł w 2014 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: budownictwo, nieruchomości, uni, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz