Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unibep wybuduje apartamentowiec na Syberii

0
Podziel się:

Wynagrodzenie spółki z tego tytułu przekroczy 140 milionów złotych.

Jan Mikołuszko, prezes Unibep
Jan Mikołuszko, prezes Unibep (Unibep S.A.)
bEEqsIut

Unibep podpisał umowę na wybudowanie w rosyjskim mieście Tiumeń kompleksu biurowo apartamentowego o łącznej powierzchni użytkowej około 34 tys. metrów kwadratowych za ponad 140 mln zł netto.

Wynagrodzenie wykonawcy za całość inwestycji wynosi dokładnie 33 898 305 euro netto. Według kursu NBP z dnia podpisania umowy, czyli 28 kwietnia 2014 roku, umowa warta jest 142 752 542 złotych.

- _ Budownictwo eksportowe zawsze stanowiło istotny element biznesowy w naszej grupie. Kolejne podpisywane kontrakty, w tym ten w Tiumeniu, to kontynuacja długich prac nad ofertowaniem i ciężkich negocjacji _ - podkreśla Jan Mikołuszko, prezes Unibepu.

bEEqsIuv

W dwóch budynkach o powierzchni użytkowej około 8,7 tys. mkw. każdy, w którym znajdzie się łącznie 99 apartamentów będzie miał 8 kondygnacji naziemnych. Część biurowa o 7 kondygnacjach będzie miała prawie 16,3 tys. metrów kwadratowych. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na czwarty kwartał 2015 roku.

- _ To bardzo duży i wymagający kontrakt, ale jednocześnie bardzo ciekawy. Po raz pierwszy Unibep wchodzi z realizacją prestiżowej inwestycji na Syberię _ - podkreśla Jan Mikołuszko.

To nie jedyny znaczący kontrakt w portfelu spółki zakontraktowany w ostatnim czasie. Pod koniec kwietnia Unibep podpisał umowę na wybudowanie osiedla mieszkaniowego w Norwegii o wartości 32 mln złotych. Spółka funkcjonuje na rynku norweskim od 2009 roku. Jak podkreśla w liście do akcjonariuszy prezes Mikołuszko, wyniki za ubiegły rok mogły być lepsze, gdyby nie dwie budowy właśnie w Norwegii. - _ Trudności spowodowane były niedociągnięciami organizacyjnymi i jakościowymi naszego Oddziału Unihouse i nowych inwestorów, z którymi podpisaliśmy pierwsze kontrakty _ - tłumaczy prezes.

Spółka w 2013 roku zwiększyła obroty o około 10 procent do 921 mln zł. Zysk przed opodatkowaniem wzrósł względem 2012 roku o 7,7 mln zł do 23,1 mln zł.

bEEqsIuB

Co czeka spółkę w 2014 roku? -_ Nasz deweloper Unidevelopment już posiada bank ziemi do wybudowania ponad 1000 mieszkań w latach 2014-2015. (...) Przygotowujemy też wejście z budownictwem modułowym na rynek szwedzki i niemiecki w celu zdywersyfikowania działalności oddziału produkcyjnego. Jedyną wątpliwością jest rozwój sytuacji politycznej na rynkach wschodnich, ale to będzie dotyczyło sytuacji perspektywicznej, a nie obecnej _ - mówi prezes w liście do akcjonariuszy.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEqsIuW
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)