Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unibep wybuduje basen olimpijski

0
Podziel się:

Basen będzie częścią nowego kompleksu krytych pływalni w Lublinie. Wartość inwestycji to prawie 73 milionów złotych.

Jan Mikołuszko, prezes Unibep
Jan Mikołuszko, prezes Unibep (Unibep S.A.)
bEEEssrp

Spółka z Bielska-Białej wybuduje przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie zespół krytych pływalni. W ramach wartej 72,7 milionów złotych netto inwestycji powstanie część rekreacyjna, basen 25- i 50-metrowy. – _ Będzie to bardzo reprezentacyjna inwestycja w Lublinie _ - przekonuje Jan Mikołuszko, prezes Unibep.

To nie pierwszy raz, kiedy spółka realizuje duży obiekt sportowy. Na koncie ma między innymi Aquapark w Suwałkach i halę sportowo-widowiskową w Częstochowie. Oba projekty zyskały pochlebne oceny wśród ekspertów z branży budowlanej._ _

Nowe pływalnie zostaną dobudowane do istniejącego basenu, wzniesionego w latach 60. Obiekt jest uznawany za dobry przykład architektury i konstrukcji tamtych lat. Styl nowej części będzie do niego nawiązywał.

bEEEssrr

Projekt nowej części zakłada, że będzie ona odsunięta od istniejących zabudowań, a przed nią powstanie plac. Staną na nim cztery rzeźby pływaczek, a całą bryłę budynku zwieńczy szklana kula nad basenem rekreacyjnym.

Budynek znajdować się będzie na terenie o dużym zróżnicowaniu poziomów. Teren przed głównym wejściem jest obniżony o 2 metry, co pozwoliło umieścić główny hol wejściowy na niższym poziomie niż istniejące baseny. - _ To duża i skomplikowana budowa - _przekonuje Jan Mikołuszko.

_ Powierzchnia zabudowy obiektu to ok. 7 tys. m2 przy powierzchni netto ponad 14 tys. m2. Kubatura obiektu to 97 tys. m3. Powierzchnia lustra wody wynosi 2 240m2 natomiast z trzech stron niecki basenowej znajdą się trybuny na 2 100 osób _ - podała spółka w komunikacie.

Mimo kryzysu w branży budowlanej spółka dobrze radzi sobie na warszawskiej giełdzie.

bEEEssrx

Zobacz notowania spółki w ostatnim półroczu:

_ _

_ - W tej chwili możemy pochwalić się portfelem zleceń zapełnionym już w 100 proc. na rok 2013 i w ponad 70 proc. na rok następny - _poinformował Mikołuszko.

Mimo to, zysk netto spółki w ciągu trzech ostatnich latach malał. W 2010 wyniósł ponad 22 miliony złotych, w 2011 roku 21 milionów złotych, a w roku poprzednim nieco ponad 16,5 milionów złotych. Przychód netto skurczył się natomiast z 940 miliona w 2011 roku do niecałych 840 rok później.

bEEEssry

To i tak dobre wyniki na tle konkurencji. Na przykład trzy dni temu Mostostal Płock poinformował, że do końca stycznia 2014 zwolni 70 pracowników, argumentując decyzję trudną sytuacją w sektorze.

W czerwcu natężenie upadłości w branży budowlanej wyniosło 3,52 proc., podczas gdy w tym samym miesiącu rok wcześniej było to 2,75 proc. Już pół miliarda złotych wynosi dług firm budowlanych odnotowany w Krajowym Rejestrze Długów. Przez ostatni rok lista dłużników wydłużyła się o tysiąc pozycji.

Czytaj więcej w Money.pl
Aedes buduje w Krakowie i zyskuje mimo kryzysu Spółka AEDES będzie realizowała dwa budynki mieszkalne w Krakowie. Wykonawca podpisał wartą 4,8 miliona złotych umowę z deweloperem Logi Development 1.
Stawki VAT w budownictwie po nowemu? Sąd rozstrzygnie, czy można do nich stosować obniżoną 8-proc. stawkę, tak jak do robót wewnątrz budynku.
Czeka nas boom budowlany? Ceny spadają, ale... - _ Sytuacja jest bardzo zróżnicowana w poszczególnych branżach _- zaznacza Marcin Peterlik z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.

. – _ Będzie to bardzo reprezentacyjna inwestycja miasta Lublin _

bEEEssrS
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)