Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Bank BGŻ
03.10.2013 08:32

UniCredit chce kupić BGŻ

Aktualnym właścicielem banku jest Rabobank. Dyrektor generalny włoskiego banku, Federico Ghizzoni, poinformował, że złożył już ofertę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Unicredit mat.pras.)

UniCredit chce kupić BGŻ od Rabobanku, złożył już w tej sprawie ofertę - poinformował dyrektor generalny UniCredit Federico Ghizzoni (na zdjęciu)._ _

_ - Chcemy rozwijać się w Polsce, która jest dla nas kluczowym rynkiem . Przedstawiliśmy ofertę na BGŻ, jesteśmy na wstępnym etapie. _ - powiedział Ghizzoni w Mediolanie na spotkaniu z dziennikarzami.

Rabobank jest właścicielem 98 procent akcji Banku Gospodarki Żywnościowej.

UniCredit jest w trakcie reorganizacji działalności w Europie Środkowej i Wschodniej oraz włoskiej sieci oddziałów. Bank koncentruje się na rynkach najbardziej obiecujących: Rosji, Turcji, Polsce i Czechach. Rozważa natomiast wycofanie się z Ukrainy.

_ - Testujemy rynek pod kątem sprzedaży naszych ukraińskich aktywów _ - zapowiedział Ghizzoni.

Zysk netto grupy Banku BGŻ w drugim kwartale 2013 roku wyniósł 53 mln zł wobec 1 mln zł straty rok wcześniej - poinformował bank w raporcie półrocznym. W całym pierwszym półroczu 2013 roku zysk netto banku wzrósł o 9,2 procent rok do roku do 82,5 mln zł. Bank poprawia więc swoje wyniki.

O tym, że Unicredit zainteresowany jest przejęciami mówiło się już od kilku miesięcy. Jak wynikało z wypowiedzi informatorów agencji Reuters, Unicredit próbował przejąć bank Nordea, gdy ten był na sprzedaż, ale ubiegł go PKO BP, który zaoferował 2,83 mld zł za przejęcie. Ghizzoni nie potwierdził informacji, że jego bank starał się o zakup tych aktywów.

Pod koniec stycznia tego roku Unicredit sprzedał za 3,7 mld zł 9 procent udziałów w banku Pekao, zachowując 50,1 procenta udziałów. Jak poinformował Ghizzoni, Pekao pozostaje dla UniCredit strategicznym aktywem i nie ma planów sprzedaży tego banku. Bank Pekao wypracował w pierwszym kwartale 2013 r. skonsolidowany zysk netto w wysokości 665,5 mln złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Poważne zmiany w polskiej zbrojeniówce Tutaj chodzi o 130 mld zł przewidziane na najbliższe 10 lat i realną modernizację polskiej armii.
Transportowy gigant DSV dokonał przejęcia Grupa wykupi 100 procent akcji firmy SBS Worldwide Holdings, działającej na rynku logistyki oraz spedycji morskiej i lotniczej.
Co dalej z marką Nokia? Oto jej przyszłość Okazuje się, że fińska firma zrobiła świetny interes, a Microsoft przyparty do muru, tak naprawdę nie miał innego wyjścia.
Nowy prezes w banku BGŻ Na stanowisku z dniem 16 września zasiądzie Józef Wancer.
Tagi: Bank BGŻ, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, czołówki, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz