Notowania

uni
28.03.2013 13:00

Unidevelopment sprzedał biurowiec za sto milionów złotych

Umowa została podpisana ze spółką zależną od Banku Polskiej Spółdzielczości, który planuje przenieść swoją siedzibę do nowo wybudowanego obiektu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Mariusz Sawoniewski, prezes Unidevelopment

*Spółka z Grupy Unidevelopment, kontrolowanej przez Unibep S.A. podpisała umowę sprzedaży inwestycji przy ul. Grzybowskiej 81 w Warszawie. Kwota transakcji wyniosła około 99,3 miliona złotych netto. *

Umowa została podpisana ze spółką zależną od Banku Polskiej Spółdzielczości, który planuje przenieść swoją siedzibę do nowo wybudowanego obiektu. Biurowiec o powierzchni około 10 tysięcy metrów kwadratowych to pierwsza własna komercyjna inwestycja deweloperska prowadzona przez zależną spółkę Unidevelopment.

_ - Rentowność jest satysfakcjonująca biorąc pod uwagę charakter transakcji, to jest jednorazową sprzedaż w momencie rozpoczynania budowy, finansowanie, brak konieczności komercjalizacji oraz pełen zakres obsługi przez Grupę Unibep - _ powiedział w rozmowie z Money.pl Mariusz Sawoniewski, wiceprezes zarządu Unibep S.A. i prezes zarządu Unidevelopment Sp. z o.o.

Nowy budynek zgodny jest z standardami dla powierzchni biurowych klasy A. Zastosowano nowoczesne systemy klimatyzacji i wentylacji, możliwość efektywnego podziału na pokoje, biurowiec wyposażono również w podnoszone podłogi ułatwiające rozprowadzenie okablowania komputerowego.

Jak firma ocenia perspektywy rozwoju na rynku nieruchomości komercyjnych? _ - Zakładamy, że popyt na nowoczesne powierzchnie biurowe - najem - w 2013 roku pozostanie na wysokim poziomie - jest jednak ryzyko, że gorsze projekty, starsze lub o słabszej lokalizacji, będą miały presję na cenę wynajmu - _dodał Mariusz Sawoniewski.

_ - Popyt ze strony funduszy na zakup dobrych projektów po komercjalizacji - etap odsprzedaży po skomercjalizowaniu - powinien utrzymać się na wysokim poziomie, między innymi z powodu spadku stóp procentowych co zmniejsza atrakcyjność alternatywnych form inwestowania - _ uważa Mariusz Sawoniewski.

Tagi: uni, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz