Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Unimot Gaz dostał koncesję. Zacznie importować

0
Podziel się:

- Do tej pory zakup gazu ziemnego przez spółkę był możliwy wyłącznie za pośrednictwem importerów lub z wydobycia lokalnego - tłumaczy prezes Unimotu.

Unimot Gaz dostał koncesję. Zacznie importować
(UNIMOT GAZ)
bEsiaVAl

Spółka dostała z Urzędu Regulacji Energetyki koncesję na obrót gazem ziemnym z zagranicą. Dzięki temu Unimot będzie mógł dokonywać zakupu gazu ziemnego, w tym LNG, od zagranicznych dostawców.

Na zdjęciu Bogusław Satława, prezes Unimot Gaz

- _ Do tej pory zakup gazu ziemnego przez spółkę był możliwy wyłącznie za pośrednictwem importerów lub z wydobycia lokalnego, od PGNiG _- tłumaczy Bogusław Satława, prezes Unimot Gaz.

bEsiaVAn

Zdobycie koncesji na samodzielny import gazu to kolejny element starań, dzięki którym spółka chce poszerzyć działalność na polskim rynku gazu ziemnego. W czerwcu Unimot dostał już koncesję na prowadzenie działalności w zakresie obrotu paliwami gazowymi, z kolei w lipcu minister gospodarki zwolnił spółkę z obowiązku utrzymywania zapasów gazu ziemnego do 1 czerwca 2015 roku.

Decyzja ta umożliwi Unimotowi import maksymalnie 100 mln metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie. Zgodnie z przepisami określającymi warunki zwolnienia z obowiązku utrzymywania zapasów gazu ziemnego, w ciągu roku spółka będzie mogła dostarczyć gaz ziemny do maksymalnie 100 tys. odbiorców.

_ - Zwolnienie z konieczności utrzymywania rezerw obowiązkowych umożliwi nam swobodny import gazu ziemnego z państw Wspólnoty Niepodległych Państw bez ponoszenia kosztów związanych z tworzeniem i utrzymywaniem zapasów obowiązkowych. Równolegle spółka będzie mogła rozwijać działania zmierzające do rozpoczęcia importu gazu z innych kierunków, między innymi z krajów Unii Europejskiej - _tłumaczył wtedy Satława.

Zobacz, jak Unimot radził sobie na rynku New Connect w ostatnich trzech miesiącach:

* *

bEsiaVAt

czytaj więcej w Money.pl

_ * [ ( http://static1.money.pl/i/h/192/m74944.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/inwestycje;gazpromu;bedzie;terminal;w;kaliningradzie,57,0,1385017.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nowe inwestycje Gazpromu. Będzie terminal? * [ ( http://static1.money.pl/i/h/201/m253641.jpg ) ] (http://tech.money.pl/przemysl/artykul/akcyza-na-gaz-ziemny-sejm-przeglosowal-projekt,26,0,1381402.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Akcyza na gaz ziemny. Kto będzie zwolniony? * [ (
http://static1.money.pl/i/h/1/m111361.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gaz;w;syczynie;za;slaby;by;rozpoczac;produkcje,243,0,1371891.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Mieli pozyskiwać gaz, ale nic z tego nie będzie * [ ( http://static1.money.pl/i/h/243/m99315.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gazprom;ma;liste;partnerow;do;baltyckiego;lng,121,0,1347193.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Płynny gaz od Rosji? Gazprom ujawnia _

bEsiaVAO
business news
manager
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)