Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unimot Gaz z 75-procentowym wzrostem

0
Podziel się:

W pierwszej połowie tego roku przychody netto spółki wzrosły w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego o trzy czwarte.

Przemysław Podgórski, członek zarządu
Przemysław Podgórski, członek zarządu (Unimot Gaz)

W porównaniu z pierwszym półroczem poprzedniego roku przychód netto spółki wzrósł o 3/4. Wszystko dlatego, że działający na rynku gazu płynnego (LPG) Unimot Gaz zwiększył sprzedaż hurtową. Firma ma też zamiar wejść na rynek obrotu gazem ziemnym.

Ponad 152 miliony złotych - tyle wyniosły przychody netto spółki w okresie od stycznia do czerwca 2013 roku. Z kolei w pierwszej połowie 2012 roku ukształtowały się one na poziomie 87 milionów złotych.

- _ Wysoka dynamika przychodów w roku bieżącym w porównaniu do roku 2012 związana jest głównie ze zwiększeniem obrotu w segmencie hurtowej sprzedaży gazu _ – tłumaczył w czerwcu Przemysław Podgórski, członek zarządu spółki.

Choć w skali półrocza wyniki finansowe spółki są bardzo korzystne, to na przykładzie ostatnich dwóch miesięcy daje się zauważyć spadek dynamiki wzrostu przychodu netto. W czerwcu wyniósł on niecałe 29 miliony złotych, podczas gdy w maju był o ponad dwa tysiące złotych wyższy.

Zobacz wyniki spółki na giełdzie New Connect w ostatnim półroczu:

Spółka, która specjalizuje się w sprzedaży LPG, wejdzie też na rynek obrotu innymi rodzajami gazu. Na początku czerwca dostała koncesję od Urzędu Regulacji Energetyki na obrót paliwami gazowymi i promesę koncesji na prowadzenie działalności obrotu gazem ziemnym. Ta pierwsza jest ważna do końca 2030 roku, ta druga - do końca 2015 roku.

Rozbudowanie oferty w przyszłości może być dla firm z branży LPG konieczne, bo Ministerstwo Gospodarki szykuje nowelizację ustawy o zapasach ropy naftowej i paliw ciekłych. Zmiana przewiduje podniesienie poziomu zapasów gazu płynnego z obecnych 30 do 90 dni średniego dziennego zużycia wewnętrznego, co może zwiększyć koszty sprzedaży tego surowca. W Unii Europejskiej tylko Portugalia i Hiszpania mają takie obostrzenia. Zdaniem Polskiej Organizacji Gazu Płynnego wpłynie to na mniejsze zainteresowanie konsumentów i spadek sprzedaży.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja coraz mocniej odkręca kurek z gazem W okresie od stycznia do maja 2013 roku eksport gazu z Rosji wzrósł o 7,5 procent w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.
Zmiany w podatkach. Kupujący zapłacą W sierpniu resort zabierze się za rynek stali. W listopadzie wejdzie w życie podwyżka akcyzy na gaz ziemny. Ale to nie wszystko...
Zdrożeje paliwo. Zaraz po weekendzie Dobre dane z rynku pracy i sektora nieruchomości w USA mogą spowodować w krótkiej perspektywie wzrost...
Biełtransgaz zwiększy tranzyt paliwa do Europy Do końca tego roku zostanie przygotowane uzasadnienie inwestycyjne projektów rozwoju spółki na okres od trzech do pięciu lat.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)