Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unizeto Technologies z wielkim projektem na cyfryzację zdrowia

0
Podziel się:

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) podpisało umowę z Unizeto Technologies. Wartość kontraktu to 46,6 mln zł brutto.

Na zdj. Mateusz Radziszewski
Na zdj. Mateusz Radziszewski (Unizeto Technologies)

_ – Po realizacji prototypu platformy "Internetowe Konto Pacjenta" staje przed nami kolejne duże wyzwanie, które ma doprowadzić do cyfryzacji i usprawnienia obiegu informacji o zdarzeniach i usługach medycznych – _ mówi Mateusz Radziszewski, dyrektor projektu z Unizeto Technologies.

Zamówienie dotyczy realizacji przetargu na zaprojektowanie, realizację i nadzór gwarancyjny systemów _ Szyna Usług oraz System Administracji w Elektronicznej Platformie Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych _(P1).

W Systemie P1 będą znajdowały się informacje o wszystkich obywatelach Polski niezależnie od płatnika, a także o obywatelach Unii Europejskiej i innych krajów, którzy skorzystają ze świadczeń zdrowotnych na terenie Polski.

Celem projektu jest realizacja swoistego kręgosłupa systemu P1, zapewniającego komunikację podsystemów realizowanych przez wykonawców pozostałych części tego projektu oraz systemów zewnętrznych, wraz z narzędziami do administracji całej platformy (backup, uwierzytelnianie, autoryzacja i bezpieczeństwo).

– _ Mamy nadzieję, że naszą pracą przyczynimy się do znacznego postępu w polskiej służbie zdrowia _ – mówi Mateusz Radziszewski, Dyrektor Projektu z Unizeto Technologies.

Oferta Unizeto Technologies została wybrana po długotrwałej procedurze przetargowej. Podpisanie umowy w znaczący sposób zniwelowało ryzyko opóźnień w budowie szyny P1, które mogły doprowadzić do niepowodzenia całego projektu. Termin realizacji zamówienia to 14 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Unizeto Technologies SA jest spółką informatyczną działającą nieprzerwanie od 1965 roku. Oferta firmy obejmuje produkty, usługi i rozwiązania dedykowane dla rynku administracji publicznej, ubezpieczeń społecznych, służby zdrowia, sektora biznesowego oraz klienta indywidualnego.

Ostatnie opublikowane przez firmę wyniki finansowe dotyczą roku obrachunkowego 2010-2011. Przychody ze sprzedaży wyniosły wówczas 120,3 mln zł, a zysk netto 4,7 mln zł. W poprzednim okresie rozliczeniowym (2009-2010) wyniki te wyniosły odpowiednio 103,5 mln zł oraz 3,3 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejne opóźnienia w służbie zdrowia Zaplanowane na koniec przyszłego roku uruchomienie systemu informacyjnego w służbie zdrowia może się opóźnić - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli.
Ułatwienia w służbie zdrowia nie tak szybko Uruchomienie systemu informacyjnego ochrony zdrowia może się znacznie opóźnić w stosunku do planów.
Od dziś ułatwienia dla pacjentów, ale... - _ eWUŚ może okazać się wielkim niewypałem i źródłem kolejnego kryzysu w ochronie zdrowia _- twierdzi prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)