Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkm duda
07.10.2014 16:01

UOKiK zdecydował w sprawie przejęcia Dudy

Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKM Duda)
Dariusz Formela, prezes PKM Duda

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na koncentrację w branży mięsnej. Spółka Cedrob może przejąć kontrolę nad Polskim Koncernem Mięsnym Duda. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Cedrob działa między innymi na rynku produkcji i wprowadzania do obrotu mięsa i wędlin drobiowych. Polski Koncern Mięsny Duda stoi na czele grupy kapitałowej, zajmującej się m.in. produkcją mięsa czerwonego i wędlin, a także handlem nimi oraz hodowlą trzody chlewnej. W wyniku koncentracji Cedrob stanie się największym akcjonariuszem PKM Duda.

Przeprowadzone postępowanie wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Cedrob specjalizuje się w mięsie drobiowym, natomiast PKM Duda wieprzowym. Zgodnie z dotychczasowym orzecznictwem Komisji Europejskiej oraz UOKiK poszczególne rodzaje mięsa stanowią osobne rynki produktowe.

Wynika to przede wszystkim z powodu różnic cen pomiędzy nimi, ich właściwości smakowych i zdrowotnych, a w niektórych przypadkach także czynników kulturowych i religijnych. Uczestnicy koncentracji nie konkurują ze sobą również na rynku detalicznej sprzedaży. Obaj posiadają wprawdzie własne sklepy, położone są one jednak w innych rejonach Polski.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkm duda, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz