Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
12.07.2013 11:54

UOKiK nakłada karę na Pekao Leasing

Pekao Leasing sprzedaje używane, poleasingowe towary, m.in. samochody. Po wygaśnięciu umowy leasingu lub z powodu niespłacania rat produkty te stawały się własnością spółki - wyjaśnił Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UOKIK)

Regulamin sprzedaży Pekao Leasing wprowadzał konsumentów w błąd, sugerując, że zakup używanych towarów nie podlega reklamacji - poinformował UOKiK. Urząd nałożył na przedsiębiorcę karę w wysokości ok. 900 tys. zł. Spółka odwołała się do sądu.

Jak poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Pekao Leasing sprzedaje używane, poleasingowe towary, m.in. samochody. _ Po wygaśnięciu umowy leasingu lub z powodu niespłacania rat produkty te stawały się własnością spółki _ - wyjaśnił Urząd.

Po przeanalizowaniu regulaminu sprzedaży Pekao Leasing, prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel stwierdziła, że znalazły się w nim sprzeczne z prawem postanowienia. _ Spółka Pekao Leasing nie dawała konsumentom możliwości reklamowania poleasingowych towarów. Zgodnie z prawem, jeżeli kupujemy rzecz używaną, nie tracimy prawa do reklamacji z tytułu niezgodności z umową _ - zaznaczył Urząd.

Według UOKiK, jeżeli poleasingowy sprzęt ma wadę, to konsumentowi przysługuje bezpłatna naprawa, wymiana lub zwrot wpłaconych pieniędzy. Sprzedawca używanego towaru może skrócić czas na wniesienie roszczeń do roku od momentu zakupu.

Postępowanie przeciwko spółce Urząd wszczął w czerwcu 2012 roku. Decyzja UOKiK nie jest ostateczna. Urząd poinformował, że spółka odwołała się do sądu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: business news, wiadomości, manager, prosto z firm, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz