Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

UOKiK pogroził Telekomunikacji Polskiej. Jest reakcja

0
Podziel się:

TP SA wysyłała elektroniczne faktury zamiast tradycyjnych abonentom, którzy na to nie wyrazili zgody.

na zdjęciu: Bruno Duthoit, prezes Orange Polska</br>
na zdjęciu: Bruno Duthoit, prezes Orange Polska</br> (Źródło biuroprasowe.orange.pl)

TP SA, która w tym roku zmieniła nazwę na Orange Polska, wysyłała elektroniczne faktury zamiast tradycyjnych abonentom, którzy na to nie wyrazili zgody - poinformował UOKiK. Spółka zobowiązała się dostarczać swoim klientom rachunki w formie papierowej, dzięki czemu uniknęła kary.

Jak podkreślił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), by firma mogła przesyłać klientowi faktury elektroniczne, musi mieć na to zgodę klienta. - _ Konsumentowi, który jej nie wyrazi, przedsiębiorca zobowiązany jest dostarczać faktury w formie papierowej - reguluje to rozporządzenie Ministra Finansów _ - zaznaczył.

Według Urzędu, Telekomunikacja Polska przesyłała elektroniczne faktury na adres e-mail lub indywidualne konto klientom, którzy nie zaakceptowali tej formy wysyłki. - _ TP SA dokonała jednostronnej zmiany sposobu dostarczania faktur do części abonentów 1 stycznia 2011 r. Zmiana objęła prawie 90 tysięcy konsumentów _ - podkreślono.

Prezes UOKiK uznała, że TP nie mając zgody odbiorców na przesyłanie im faktur elektronicznych zamiast papierowych naruszyła zbiorowe interesy konsumentów. - _ Operator został zobowiązany do uzyskania brakujących zgód klientów otrzymujących faktury elektroniczne, a tym, którzy ich nie wyrażą - musi dostarczać faktury w formie papierowej _ - wyjaśnił Urząd. Spółka ma na to 120 dni od uprawomocnienia się decyzji, a w ciągu 140 dni ma poinformować Urząd o realizacji nałożonego przez UOKiK zobowiązania.

Rzecznik Orange Wojciech Jabczyński powiedział, że spółka otrzymała decyzję UOKIK w sprawie faktur i jest w trakcie jej wykonywania. - _ Mamy na to 140 dni _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)