Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Upadek biura podróży. Koniec GTI Travel

0
Podziel się:

Biuro podróży ma zamiar złożyć do sądy wniosek o upadłość. Decyzja ma związek z ogłoszeniem upadłości dwóch podmiotów z Grupy GTI - German Travel International i Sky Airlines.

Tak jeszcze we wtorek wyglądała strona internetowa firmy. Dziś już nie działa
Tak jeszcze we wtorek wyglądała strona internetowa firmy. Dziś już nie działa (GTI Travel)
bEUmPVKd

Zarząd GTI Travel Poland chce złożyć pod koniec przyszłego tygodnia do sądu wniosek o upadłość - poinformowała Monika Hajduk z GTI Travel Poland. Na czwartek zaplanowano powroty klientów biura z Egiptu i Tunezji.

_ - Spółka ma dwa tygodnie na złożenie wniosku. Obecnie przygotowujemy wszystkie potrzebne dokumenty. W drugiej połowie przyszłego tygodnia planujemy złożyć je do sądu _ - wyjaśniła Hajduk. We wtorek biuro wstrzymało też sprzedaż imprez turystycznych.

Oświadczenie o niewypłacalności biura zarząd firmy przesłał do urzędu marszałkowskiego we wtorek. Decyzja ta ma związek z ogłoszeniem upadłości dwóch podmiotów z Grupy GTI - German Travel International i Sky Airlines. _ - W związku z tym nie będziemy w stanie kontynuować działalności touroperatorskiej _ - tłumaczyli zarządzający w komunikacie.

bEUmPVKf

Niemieckie biuro podróży GTI Travel upadłość ogłosiło dzień wcześniej. Według dziennika _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _, który pisał o sprawie, powodem kłopotów GTI było złe zarządzanie w Kayi Group, tureckiej firmie matce GTI. Działalność zawiesiła też należąca do Kayi Group linia lotnicza Sky Airlines.

Kayi Group istnieje od 1988 roku. Specjalizuje się w ofertach turystycznych dla Niemiec, Holandii i Rosji, a od 1999 r. również dla klientów z Polski.

A co z klientami?Klienci GTI Travel Poland, którzy o niewypłacalności dowiedzieli się we wtorek, dziś mają przylecieć z Hurghady w Egipcie do Gdańska, Katowic, Warszawy i Wrocławia. Na dziś zaplanowano też dwa przyloty z Enfidhy w Tunezji do Katowic. Przeloty te są opłacone przez biuro podróży. Jutro do kraju wrócą Polacy z Agadiru w Maroku i Heraklionu na Krecie. Rejsy te są również opłacone przez GTI Travel Poland.

Z gwarancji ubezpieczeniowej GTI Travel Poland, wynoszącej 7,25 mln zł, mają być sfinansowane nieopłacone przez biuro przyloty turystów do Polski. Z gwarancji mają być też zapłacone roszczenia klientów biura, którzy nie skorzystali z wykupionych wcześniej wycieczek. W urzędzie marszałkowskim można pobierać i składać wnioski w tej sprawie.

bEUmPVKl

Zgodnie z prawem środki z gwarancji ubezpieczeniowej pokrywają w pierwszej kolejności koszty powrotu turystów do kraju, a następnie ewentualne rekompensaty dla poszkodowanych klientów biura. Poszkodowane osoby mogą ze strony www.mazovia.pl pobrać formularz zgłoszenia roszczeń, a następnie złożyć go w mazowieckim urzędzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Turyści upadłego biura wracają. Na czyj koszt? Zarząd GTI Travel Poland przesłał wczoraj do urzędu marszałkowskiego oświadczenie o niewypłacalności biura. Touroperator zapowiedział, że w najbliższych dniach złoży do sądu wniosek o upadłość.
W maju upadło mniej firm niż w 2012 roku Sądy poinformowały, że w ubiegłym miesiącu zbankrutowało 70 firm wobec 95 w 2012 roku - wynika z raportu firmy EUler Hermes.
Takie firmy upadają najczęściej Zobacz, ile i jakie firmy bankrutowały w poszczególnych województwach w 2012 roku.
bEUmPVKG
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)