Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
08.01.2014 14:04

Upadł producent mebli. 419 osób straci pracę

Zakład produkcji mebli FS Favorite Furniture, działający w warmińsko-mazurskim zostanie zlikwidowany. Spółka tłumaczy zamknięcie zakładu "trudną sytuacją ekonomiczną".

Podziel się
Dodaj komentarz
(FS Favorite Furniture)
Zakład FS Favorite Furniture w Szczytnej

Zakład produkcji mebli FS Favorite Furniture, działający w warmińsko-mazurskim zostanie zlikwidowany. Spółka tłumaczy zamknięcie zakładu trudną sytuacją ekonomiczną i brakiem spodziewanych zysków w rozsądnym czasie.

Informację o zamiarze likwidacji spółki zarząd podał dziś w komunikacie.Pismo zostało wysłane do Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie. Jak wyjaśnia dyrektor UP, Jan Dąbrowski zarząd firmy poinformował, że _ mimo podjętych wyzwań zmierzających do restrukturyzacji zakładu, w obecnej sytuacji ekonomicznej spółki i rynkowej dalsza działalność okazała się niemożliwa . _

_ - Ogólna sytuacja ekonomiczna spółki nie przekłada się na osiąganie przez nią zysków ani nie zapowiada, że takie zyski mogą być osiągnięte w rozsądnym czasie. Po analizie ekonomicznej podjęto decyzje o likwidacji zakładu pracy _ - napisano w piśmie skierowanym do Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie.

Spółka podała, że zatrudnia 419 osób w tym w produkcji bezpośredniej 297 osób, a pośredniej 114 osób, natomiast 8 osób pracuje w administracji. _ - Pracodawca deklaruje, że produkcję w zakładzie utrzyma do końca kwietnia i wypłaci wszystkie zobowiązania wobec pracowników i kooperantów _ - dodał dyrektor Dąbrowski.

To pierwsze tak duże zwolnienie grupowe w powiecie szczycieńskim od połowy lat 90. XX wieku.

Fabryka Mebli FS Favorit Szczytno jest jednym z kilkudziesięciu producentów mebli skupionych w międzynarodowej grupie IMS Szwajcaria. Jest jednym z największym pracodawców w rejonie Szczytna i jednym z największych w województwie warmińsko-mazurskim.

Zakład produkuje meble do jadalni, sypialni, a także młodzieżowe i dziecięce.

Na Warmii i Mazurach stopa bezrobocia jest najwyższa w kraju i wynosi 20,4 proc. W powiecie szczycieńskim bez pracy pozostaje 6 tys. 340 osób - stopa bezrobocia wynosi w tym powiecie 24 proc. Prawo do zasiłku ma 1045 osób.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz