Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
urs
24.04.2015 14:47

Ursus inwestuje w produkcję autobusów i trolejbusów

W spółkę Ursus Bus zainwestowały wspólnie AMZ Kutno i Ursus.

Podziel się
Dodaj komentarz
Karol Zarajczyk, prezes Ursusa

Ursus objął 60 proc. akcji w nowo powstałej spółce Ursus Bus, podała spółka. Właścicielem pozostałych 40 proc. akcji została spółka AMZ Kutno.

"Zarząd informuje, iż w dniu 24 kwietnia 2015 r. została zawiązana spółka Ursus Bus S.A. z siedzibą w Lublinie. Wspólnikami ww. spółki jest emitent, który objął 60 proc. akcji oraz AMZ Kutno Sp. z o.o., która objęła 40 proc. akcji. Czas trwania spółki jest nieoznaczony, a głównym przedmiotem działalności spółki będzie produkcja i sprzedaż autobusów i trolejbusów" - czytamy w komunikacie.

Powstanie spółki Ursus Bus S.A. jest wynikiem realizacji strategii zarządu spółki Ursus w zakresie zwiększenia aktywności marki Ursus na rynku autobusów, trolejbusów i autobusów elektrycznych.

"Pozyskanie renomowanego branżowego partnera przyspieszy wzrost udziału pojazdów marki Ursus w tym segmencie rynku" - czytamy dalej.

Notowania tygodniowe akcji Ursusa

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: urs, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz