Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ursus pomoże pozbyć się motyk z Afryki

0
Podziel się:

Podczas szczytu Unii Afrykańskiej każdy z 54 obecnych przywódców państw dostał od polskiej firmy glebogryzarkę.

Ursus pomoże pozbyć się motyk z Afryki
(Archiwum Ursus)

Podczas jubileuszowego, 25 szczytu Unii Afrykańskiej każdy z 54 obecnych przywódców państw Afryki dostał od Ursusa glebogryzarkę - informuje spółka.

Jak informuje Unia Afrykańska, glebogryzarki wręczono podczas rozpoczęcia kampanii mającej na celu ograniczenie użycia ręcznych narzędzi i oddanie motyk do muzeum.

- Jako najstarsza polska firma, mogąca pochwalić się ponad 120-letnim doświadczeniem w produkcji ciągników oraz maszyn rolniczych, jesteśmy gotowi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie opracowywania, dostarczania i wdrażania nowych technologii na kontynencie afrykańskim - mówi Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

Zobacz, jak Ursus radzi sobie na giełdzie

Szef polskiej spółki ma bardzo ambitne plany dotyczące kontynentu afrykańskiego. Stwierdził mianowicie, że liczy na to, iż dzięki maszynom Ursusa, Afryka w niedługim czasie będzie w stanie zdecydowanie zwiększyć produkcję rolną i podnieść stopę życiową wszystkich mieszkańców regionu.

Afryka jest jednocześnie bardzo obiecującym rynkiem dla samej spółki. Ursus już obecnie realizuje warty 90 milionów dolarów kontrakt na dostarczenie trzech tysięcy ciągników do Etiopii. - Kontrakt dla Etiopii jest dla nas kluczowy i zgodny z naszą strategią rozwoju, w której zakładamy ekspansję na rynkach zagranicznych. Poza tym ten kontrakt pozwolił nam odetchnąć po słabszym, 2013 roku, gdy odnotowaliśmy stratę - powiedział w marcu Karol Zarajczyk, prezes Ursusa w wywiadzie dla Money.pl po ogłoszeniu wyników za 2014 rok.

Zaznaczył jednocześnie, że problemem na afrykańskich rynkach staje się konkurencja firm z Indii czy Chin. - Nie zawsze uczciwa, bo zdarza się, że podszywają się one pod polskie przedsiębiorstwa i próbują zdobyć kontrakty, z których pieniądze nie popłyną do Polski - stwierdził prezes Ursusa.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)