Notowania

urs
12.05.2015 12:26

Ursus produkuje ciągniki w Afryce. Otworzył montownię w Etiopii

Do końca czerwca z taśmy ma zjechać 1500 maszyn.

Podziel się
Dodaj komentarz
Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

Największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych otworzył montownię w Etiopii. Pierwsza partia 1500 ciągników będzie gotowa do końca czerwca. Uroczystego przecięcia wstęgi w nowo otwartym zakładzie dokonał Lech Wałęsa, były prezydent RP. Prezes spółki Karol Zarajczyk zapowiada dalszy podbój Afryki.

Uruchomienie montowni to skutek podpisanej w 2013 roku umowy na dostawę łącznie 3 tysięcy ciągników, wyposażenie centrów serwisowych w Etiopii oraz dostawę części zamiennych.

- Dla nas to możliwość zaistnienia na perspektywicznym rynku w oparciu o lokalnego partnera - mówi Karol Zarajczyk, prezes zarządu spółki Ursus. Montownia w Etiopii to przyczółek do ekspansji na inne rynki afrykańskie. Polskie ciągniki z powodzeniem konkurują z produktami z innych krajów zarówno pod względem wykonania jak i ceny.

- Ciągniki powstają na sprawdzonych podzespołach, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować lepszą jakość niż producenci z Indii lub Chin. Mamy nadzieję, że przyczółek, który zbudowaliśmy w Etiopii, otworzy drogę do dalszej ekspansji w Afryce i zapewni dynamiczny rozwój firmy na najbliższe 2-3 lata - dodaje prezes Zarajczyk.

W ubiegłym roku Ursus osiągnął rekordowy 51-procentowy wzrost przychodów do poziomu 224,1 mln zł. Sprzedaż zagraniczna zwiększyła się w ciągu roku o 143 procent, między innymi w związku z realizacją kontraktu w Etiopii (122,2 mln zł). Sprzedaż krajowa w omawianym okresie wyniosła 102 mln zł. Wysoka sprzedaż przełożyła się na prawie 15 milionów złotych zysku.

Wyniki netto Grupy Ursus (w tys. zł)

Wypracowane zyski z dotychczas zrealizowanych projektów trafiły na rozwój zakładów produkcyjnych w Lublinie i opracowanie oferty produktowej. Firma wprowadziła do oferty 9 nowych produktów, w tym 7 nowych modeli ciągników o mocy 50-180 KM. Rozwinęła zaplecze produkcyjne i badawczo - rozwojowe.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: urs, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz