Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
urs
23.09.2014 11:21

Ursus wysłał pierwsze ciągniki do Afryki

To największy kontrakt Ursusa od wielu lat. Spółka walczy o rynki eksportowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ursus)
Karol Zarajczyk, prezes Ursusa

Nawet około 9 procent zyskują dzisiaj akcje producenta ciągników Ursus. Spółka poinformowała właśnie o tym, że rozpoczyna wysyłkę maszyn w ramach gigantycznego kontraktu.

Ursus poinformował dzisiaj inwestorów o tym, jego pierwsze ciągniki, a także wyposażenie centrów serwisowych oraz części zamienne zostały wysłane do Afryki. To pierwszy etap głośnej umowy zawartej kilka miesięcy temu przez spółkę z odbiorcą w Etiopii.

- _ Termin rozpoczęcia dostaw uzależniony był od daty otrzymania przez URSUS S.A. zaliczki zgodnie z umową. W bieżącym roku Spółka zrealizuje umowę zgodnie z zawartym w niej harmonogramem _ - czytamy w komunikacie przekazanym przez spółkę.

Notowania spółki Ursus w ostatnich trzech miesiącach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W ramach kontraktu Ursus ma dostarczyć do Etiopii trzy tysiące ciągników i zapewnić ich serwisowanie. Wartość umowy to 90 milionów dolarów. To największy kontrakt Ursusa od wielu lat. Spółka chce walczyć o odbudowanie rynków eksportowych, m.in. w Afryce, gdzie już kiedyś jej ciągniki były wysyłane.

Ursus to jedna z najbardziej rozpoznawalnych za granicą, polskich marek. Kilka lat temu spółka została przejęta przez Pol-Mot Wafama i zaraz potem rozpoczęła produkcję ciągników w Lublinie.

Tagi: urs, pol, spółka dnia, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, prosto z firm, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz