Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ursusy będą jeździć w Pakistanie, ale to nie będą polskie ciągniki

0
Podziel się:

Spółka chce odbudować rynki eksportowe m.in. w Afryce, gdzie już kiedyś jej urządzenia były wysyłane.

Karol Zarajczyk, prezes Ursusa
Karol Zarajczyk, prezes Ursusa (Ursus)

Polski producent ciągników kontynuuje ekspansję za granicę. Ursus podpisał umowę licencyjną, dzięki której ciągniki tej marki będą jeździć w Pakistanie. Na celowniku są już kolejne rynki, choć jak podkreślają przedstawiciele spółki, produkcja cały czas będzie utrzymywana w naszym kraju.

Ursus zawarł umowę licencyjną z pakistańską spółką FarmAll Technology. Tym samym udzielił partnerowi prawa do oznaczania marką Ursus ciągników produkowanych i sprzedawanych przez FarmAll na terytorium Pakistanu. Umowa dotyczy tylko tego terytorium. Jest ważna do 2034 roku.

Licencja została udzielona odpłatnie, jednak nie udało nam się dowiedzieć jakie kwoty wchodzą w grę. Szczegóły umowy są tajne, jednak jak podkreśla biuro prasowe spółki, przychody z tego tytułu będą znaczące. Mają przekroczyć 10 procent kapitałów własnych Ursusa, czyli co najmniej 5 mln zł.

Zgodnie z ustaleniami umownymi, spółka ma możliwość kontroli jakości wszystkich wyprodukowanych przez partnera ciągników oznaczonych marką Ursus. Ponad to, na czas obowiązywania umowy, Ursus udostępni partnerowi z Pakistanu część posiadanych praw własności przemysłowej oraz informacji technicznych i technologicznych.

Pakistańska spółka nie jest nowym partnerem Ursusa. Ciągniki pod polską marką były produkowane w Pakistanie od bardzo dawna. Z czasem umowy wygasły, a nazwa Ursusa była wciąż wykorzystywana. Najnowsza umowa reguluje dotychczasową współpracę. Obie spółki nie wykluczają dalszej współpracy w szerszym zakresie, który na obecną chwilę nie został jeszcze zdefiniowany.

Spółka otwarcie mówi o dalszej ekspansji za granicą, jednak jak informują przedstawiciele Ursusa, nie będzie miała ona takiego charakteru, jak w przypadku Pakistanu. - _ Ursus chce dalej stosować model wykorzystywany przy kontraktach w Etiopii. Polega on na podpisaniu umowy z lokalnym dystrybutorem sprzętu, który będzie otrzymywał ciągniki produkowane w Polsce _ - informuje Money.pl biuro prasowe Ursusa. Spółka wyraźnie podkreśla, że chce utrzymać produkcję w kraju.

W ramach ostatniego dużego kontraktu, Ursus ma dostarczyć do Etiopii trzy tysiące ciągników i zapewnić ich serwisowanie. Wartość umowy to 90 milionów dolarów. To największy kontrakt Ursusa od wielu lat. Spółka chce walczyć o odbudowanie rynków eksportowych, m.in. w Afryce, gdzie już kiedyś jej ciągniki były wysyłane.

Ursus to jedna z najbardziej rozpoznawalnych za granicą, polskich marek. Kilka lat temu spółka została przejęta przez Pol-Mot Wafama i zaraz potem rozpoczęła produkcję ciągników w Lublinie.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)