Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

US Airways i American Airlines łączą siły. To będzie największy przewoźnik świata

0
Podziel się:

Dziś szefowie American Airlines i US Airways podpiszą umowę fuzji o wartości 11 miliardów dolarów. W ten sposób powstaną linie lotnicze, które będą zatrudniać 95 tysięcy pracowników i wykonywać 3200 lotów dziennie.

US Airways i American Airlines łączą siły. To będzie największy przewoźnik świata
(American Airlines mat.pras.)

Prezesem połączonych linii będzie Thomas Horton, dotychczasowy szef American Airlines (na zdjęciu).

Roczne dochody nowych linii, które zachowają nazwę American Airlines, szacowane są na 40 miliardów dolarów. Główna siedziba firmy będzie się mieścić w Dallas-Fort Worth, a głównym hubem będzie lotnisko w Phoenix. Funkcję prezesa zarządu połączonych linii będzie pełnił Thomas Horton, dotychczasowy prezes linii American Airlines.

Plany połączenia American Airlines z US Airways ogłoszono już w lutym. Zastrzeżenia zgłosił jednak rząd USA twierdząc, że naruszona została ustawa antymonopolowa. Po tym jak obie firmy zgodziły się oddać część swoich stref w portach lotniczych tanim przewoźnikom, amerykańskie władze wycofały sprzeciw. Ostatnia przeszkoda została pokonana w sobotę, gdy sąd najwyższy nie zgodził się rozpatrzyć protestu obywatelskiego.

Dokumenty dotyczące połączenia zostaną dziś złożone do amerykańskiego nadzoru finansowego - US Securities and Exchange Commission (w skrócie SEC). Obie firmy notowane są na giełdzie, co zapewne odbije się na kursach obu firm.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)