Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paulina Pacuła
|

Versace na sprzedaż. Kto da miliard euro?

0
Podziel się:

Dom mody Versace czeka na ostateczne oferty chętnych na zakup 20 procent udziałów. To ważny krok w rozwoju spółki, która dotąd pozostawała w rękach rodziny założyciela - Gianniego Versace.

Versace na sprzedaż. Kto da miliard euro?
(PAP/Photoshot)
bECstgXV

Dom mody Versace czeka na ostateczne oferty. Na krótkiej liście chętnych na mniejszościowy pakiet domu mody są Blackstone, Permira i Qatar Holding - donosi Wall Street Journal. To ważny krok w rozwoju spółki, która dotąd pozostawała w rękach rodziny założyciela - nieżyjącego już Gianniego Versace. Obecnie prowadzona jest przez jego siostrę, Donatellę (na zdjęciu).

Transakcja sprzedaży 20 procent udziałów w firmie ma zostać sfinalizowana w listopadzie. Jej obsługą zajmuje się firma Goldman Sachs oraz Banca IMI. Rodzina Versace zastrzegła, że minimalna wartość udziałów to miliard euro. Jak donoszą źródła bliskie transakcji, fundusz, które zostały wytypowane do licytacji zaoferowały nieco ponad miliard euro.

Jak donosi Wall Street Journal, sprzedając pakiet 20 procent udziałów, rodzina Versace chce pozyskać dodatkowe finansowanie na inwestycje, nie tracąc jednocześnie kontroli nad firmą. Rodzina nie wyklucza także, że w ciągu kilku najbliższych lat, firma zdecyduje się na wejście na giełdę.

bECstgXX

W ciągu ostatnich pięciu lat Versace walczyło o poprawę kiepskiej sytuacji finansowej po tym, jak w 2004 roku firma była bliska bankructwa. Duże zasługi w wyprowadzeniu firmy na prostą ma nowy dyrektor zarządzający Gian Giacomo Ferraris, który dołączył do firmy gdy ta zamykała rok stratą rzędu 2,4 mln euro w 2009 roku. Zaledwie w ciągu trzech lat udało mu się zwiększyć sprzedaż o 50 procent.

Ferraris odkupił też od firm zewnętrznych licencje na marki z grupy Versace, które firma sprzedawała, co doprowadziło do jakościowego pogorszenia produktów. Zdecydował się także na odświeżenie głównej linii Versace. Dzięki jego zabiegom, w zeszłym roku firma wypracowała zysk operacyjny na poziomie 44,5 mln euro.

Czytaj więcej w Money.pl

bECstgYy
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)