Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Vistal Gdynia ma szansę zaistnieć w Skandynawii jako samodzielny wykonawca

0
Podziel się:

- Za 5-7 lat skończą się pieniądze z perspektywy unijnej i wtedy chcemy ten rynek mieć - mówił prezes spółki.

Ryszard Matyka, prezes Vistal Gdynia
Ryszard Matyka, prezes Vistal Gdynia (Vistal)

Vistal Gdynia celuje w zdobycie pozycji wykonawcy, a nie tylko dostawcy na rynkach zagranicznych, priorytetowo traktując Skandynawię, poinformowali przedstawiciele zarządu.

- Spodziewamy się, że efekty założenia spółki w Szwecji przyjdą w przyszłym roku. Powinna nam ona wiele ułatwić, szczególnie, jeśli chodzi o świadczenie usług na tamtejszym rynku. Liczymy też, że dzięki niej będzie jeszcze lepsze pozyskiwanie kontraktów na tym rynku - powiedział wiceprezes Robert Ruszkowski podczas konferencji prasowej.

- Chcielibyśmy tam zaistnieć, jeśli chodzi o wykonawstwo na miejscu. Za 5-7 lat skończą się pieniądze z perspektywy unijnej i wtedy chcemy ten rynek mieć. Prawdziwe sukcesy widzimy za granicą. Nasz pogląd na chwilę obecną to: rynek polski i zagraniczny - '50 na 50', ale w przyszłości chcemy produkować znacznie więcej za granicą. Najważniejsza będzie Skandynawia - podkreślił prezes Ryszard Matyka.

Ruszkowski dodał, że większość przychodów będzie generowana za granicą, gdyż sprzedawane będą tam także usługi i montaże, a nie tylko dostarczane elementy.

- Spółka uczy się, poznaje wymagania, specyfikę rynku. Chcemy osiągnąć zdolność do świadczenia usług budowlano-montażowych za granicą, przy spełnieniu wszystkich wymogów które tam obowiązują - podsumował wiceprezes Bogdan Malc.

Wyniki roczne Vistal Gdynia w latach 2010-2014

Źródło: Money.pl

W pierwszym kwartale bieżącego roku Vistal Gdynia po raz pierwszy przekroczył barierę 60% udziału zagranicy w strukturze sprzedaży. Dokładnie połowa sprzedaży zagranicznej przypadała na Szwecję, reszta - głównie na Danię, Finlandię i Norwegię.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to wiodący producent konstrukcji stalowych w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 roku. Grupa działa w segmentach offshore, infrastrukturalnym, marine, infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)