Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Tomczyk
|

Vistal podpisuje umowę na 33 mln zł i chce podbić Skandynawię

0
Podziel się:

- Skandynawia jest dla nas równie ważna jak rynek polski - powiedział Money.pl Ryszard Matyka, prezes Vistal Gdynia.

Ryszard Matyka - prezes Vistal Gdynia
Ryszard Matyka - prezes Vistal Gdynia (Vistal)

Zarząd Vistal Gdynia S.A. zawarł umowę z CG Jensen A/S z siedzibą w Danii, której przedmiotem jest kompleksowe wykonanie i dostawa przez spółkę wiaduktu kolejowego. Wartość umowy wynosi 33,1 mln zł. Projekt ma zostać zrealizowany do sierpnia 2015 roku.

Nowo pozyskany kontrakt dotyczy realizacji konstrukcji stalowej dla mostu kolejowego instalowanego dla kolei duńskich (Banedanmark), na trasie Copenhagen – Ringsted nad autostradą. Most został zaprojektowany dla kolei dużych prędkości – jest to pierwsza faza realizacji strategii kolei Banedanmark _ Jedna godzina _, zgodnie z którą połączenie kolejowe głównych miast (Aarhus, Aalborg, Ondense i Kopenhagi) nie powinno przekraczać jednej godziny.

- _ Skandynawia jest dla nas równie ważna jak rynek polski _ - powiedział Money.pl Ryszard Matyka, prezes Vistal Gdynia. - _ Mocno rozwijamy sprzedaż eksportową. Chcemy nadal rozwijać działalność na rynkach skandynawskich, zarówno w segmencie marine i offshore jaki i segmencie infrastruktury, w związku z rozbudową infrastruktury transportowej m.in. w Norwegii czy Szwecji. Docelowo myślimy także o wejściu na nowe rynki zagraniczne, takie jak Wielka Brytania, Niemcy czy Brazylia. _

Ryszard Matyka zdradza Money.pl, że Vistal Gdynia negocjuje kontrakty zarówno na rynkach skandynawskich jak i w Polsce, w branżach, które charakteryzują się dobrymi marżami. - _ Jeśli chodzi o rynek polski, chcemy skorzystać z kolejnej perspektywy unijnej na lata 2014-2020 - powiedział . _

_ - Poprzednie rozdanie środków unijnych pozwoliło nam na znaczący rozwój firmy, m.in. dzięki realizacji projektów budowy mostów. Powołaliśmy w firmie dział generalnego wykonawstwa po to, by móc startować w coraz większych przetargach - dodał. _

Vistal Gdynia to spółka, która na początku roku zadebiutowała na warszawskiej giełdzie, pozyskując z rynku ponad 50 milionów złotych. Środki zostały przeznaczone w największej mierze na wsparcie kapitału obrotowego, by spółka mogła realizować nowe kontrakty, nie tylko w Polsce.

Akcje Vistal Gdynia w ostatnich sześciu miesiącach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Grupa Vistal w pierwszym kwartale miała przychody na poziomie 71,4 miliona złotych wobec 59,2 miliona złotych rok wcześniej. Zysk netto grupy w pierwszym kwartale 2014 osiągnął poziom 3,4 miliona złotych w porównaniu do 1,1 miliona złotych w pierwszym kwartale 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Analitycy mówią "kupuj", więc dlaczego kurs Vistalu spada? Money.pl rozmawia prezesem Ryszardem Matyką.
Vistal Gdynia ma nowe zlecenie za 17 mln zł Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Bilfinger Infrastructure.
Spółki złamały regulamin GPW. KNF nie widzi problemu. "To irracjonalne" Kilka giełdowych spółek pochwaliło się swoimi raportami w trakcie dzisiejszych notowań.
DM mBanku rekomenduje "kupuj" Vistal Gdynia Raport przygotowano przy kursie spółki na poziomie 16,1 zł.

_ _

business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)