Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Vistal zbuduje most w Rzeszowie

0
Podziel się:

Wartość nowego kontraktu spółki to ponad 20 milionów złotych.

Ryszard Matyka, prezes Vistalu
Ryszard Matyka, prezes Vistalu (Vistal)
bEUmQtIl

Trójmiejska spółka Vistal, specjalizująca się m.in. w produkcji konstrukcji stalowych, zbuduje most na rzece Wisłok w Rzeszowie. Firma stawia jednak nie tylko na zlecenia z Polski. Jest mocno zainteresowana kontraktami w krajach skandynawskich.

20,9 miliona złotych brutto wynosi wartość umowy, zgodnie z którą spółka Vistal Gdynia zbuduje i zamontuje konstrukcję stalową mostu na rzece Wisłok w Rzeszowie. To część projektu realizowanego na rzecz Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie przez generalnego wykonawcę, firmę Bilfinger Infrastructure S.A.

Jak podała spółka, w umowie określono, że łączna wysokość kar umownych została ograniczona do 20 procent wynagrodzenia brutto.

bEUmQtIn

Vistal Gdynia to spółka, która na początku roku zadebiutowała na warszawskiej giełdzie, pozyskując z rynku ponad 50 milionów złotych. Środki zostały przeznaczone w największej mierze na wsparcie kapitału obrotowego, by spółka mogła realizować nowe kontrakty, nie tylko w Polsce.

Jak zaznacza w rozmowie z Money.pl Ryszard Matyka, prezes i główny akcjonariusz Vistalu, spółka jest mocno nastawiona na rozwój swojej działalności również na rynkach skandynawskich. W pierwszym kwartale prawie jedna piąta wartości sprzedaży spółki pochodziła z Norwegii, a ponad 16 procent ze Szwecji.

Grupa Vistal w pierwszym kwartale miała przychody na poziomie 71,4 miliona złotych wobec 59,2 miliona złotych rok wcześniej. Zysk netto grupy w pierwszym kwartale 2014 osiągnął poziom 3,4 miliona złotych w porównaniu do 1,1 miliona złotych w pierwszym kwartale 2013 roku.

Portfel zamówień Grupy na rok 2014 i lata następne, według stanu po pierwszym kwartale, obejmuje podpisane umowy o wartości 216 milionów złotych oraz umowy o wartości 161 milionów złotych, które są w finalnej fazie negocjacji.

bEUmQtIt

Czytaj więcej w Money.pl

bEUmQtIO
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)