Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Volkswagen zmodernizuje fabrykę w Poznaniu

0
Podziel się:

W zakładzie będzie powstawała popularna płyta podłogowa niemieckiego koncernu.

Volkswagen zmodernizuje fabrykę w Poznaniu
(materiały prasowe Volkswagen)
bFfDjAKt

Oprócz rozpoczęcia prac nad budową nowego zakładu we Wrześni, Volkswagen w ciągu kilku lat unowocześni fabrykę w Poznaniu. Ta pierwsza inwestycja ma zostać ukończona w trzecim kwartale 2016 roku - zapowiedział prezes Volkswagen Poznań Jens Ocksen (na zdjęciu pośrodku). Ta druga ma wystartować najpóźniej w 2016 roku. chodzi o budowę dodatkowej hali spawalni, w której będzie powstawała popularna płyta podłogowa koncernu.

W fabryce we Wrześni będzie montowany samochód dostawczy VW Crafter. Pracę ma w niej znaleźć przynajmniej trzy tysiące osób. - _ Dziś prowadzimy pierwsze postępowania rekrutacyjne na wysokospecjalistyczne stanowiska. W najbliższym czasie rozpoczniemy też poszukiwania pracowników administracyjnych i bezpośredniej produkcji _- poinformowała Jolanta Musielak, w firmie odpowiedzialna za rekrutację.

Volkswagen szacuje też, że jedno miejsce pracy w fabryce przekłada się na szansę na znalezienie zbytu dla trzech - czterech dostawców. Na taśmie montażowej w poznańskiej fabryce około 40 procent podzespołów pochodzi od polskich dostawców.

bFfDjAKv

Fabryka w Poznaniu działa od 20 lat, produkowane są w niej modele Transporter i Caddy. W zeszłym roku z poznańskich taśm montażowych zjechało prawie 171 tysięcy aut. Zatrudnia prawie siedem tysięcy osób. Spółka w ciągu kilku lat planuje rozpocząć tu też montaż popularnej płyty podłogowej MQB, która jest podstawą konstrukcji między innymi Audi A3, Volkswagena Golfa i Skody Octavii. Płyta będzie produkowana w nowej spawalni, której budowa ma ruszyć najpóźniej w 2016 roku.

Wzniesienie hali wiąże się z utrudnieniami dla mieszkańców sąsiadujących z fabryką osiedli - spółka zamknie jedną z ulic dojazdowych i włączy je w swoje grunty, a w zamian za 16 milionów złotych wybuduje nową drogę.

Czytaj więcej w Money.pl

bFfDjAKW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)