Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paulina Pacuła
|

Volkswagen inwestuje 7 miliardów dolarów w USA

0
Podziel się:

Niemiecki producent samochodów chce w ciągu najbliższych pięciu lat poprawić wyniki sprzedaży w regionie - zapowiedział Martin Winterkorn, prezes firmy.

Volkswagen inwestuje 7 miliardów dolarów w USA
(Volkswagen AG)

USA to jeden z ich największych rynków, który odradza się po kryzysie. Widać to po rosnącej sprzedaży aut marek luksusowych.

Volkswagen ma ambitne plany: do 2018 roku chce sprzedaż na amerykańskim rynku milion Volkswagenów i Audi. Tym samym firma chce uzyskać status największego producenta aut na świecie. Obecnie jest trzeci na tej liście, tuż za japońską Toyotą i amerykańskim General Motors.

Firma chce także wprowadzić na amerykański rynek nowy model SUV-ów.

Amerykański rynek powoli odżywa po latach recesji spowodowanej ostatnim kryzysem finansowym. Jak wynika z analiz ekspertów ostateczne wyniki sprzedaży w 2013 roku będą lepsze niż w ostatnim roku przed kryzysem - 2007.

Wyniki sprzedaży za 2013 mają sięgnąć 15,6 milionów sztuk aut sprzedanych na amerykańskim rynku. W najbardziej kryzysowym dla branży roku 2009 sprzedaż aut w USA sięgnęła 10,4 miliona sztuk.

W zeszłym tygodniu Volkswagen podał wyniki sprzedaży swoich marek luksusowych - Audi, Porsche oraz Bentleya w Stanach Zjednoczonych. Sprzedaż Audi wzrosła o 13,5 procenta, Porsche - o 21 procent, a Bentleya - o 28 procent.

Dobry rok 2013

Zeszły rok był w ogóle dobry dla firmy. Volkswagen sprzedał rekordową liczbę ponad 9,5 mln samochodów na całym świecie, poprawiając wynik z roku 2012 o 4,8 proc. Bardzo dobry wynika firma zanotowała na rynku chińskim, na który dostarczyła 3,7 mln pojazdów - o 16 procent więcej niż rok wcześniej.

W Europie Vokswagen sprzedał natomiast o 0,5 proc. pojazdów mniej niż rok wcześniej - 3,65 mln. Dostawy na rynek południowoamerykański spadły o 10 proc.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)