Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
volkswagen
11.01.2014 13:24

Volkswagen podaje wyniki sprzedaży. Jest kolejny rekord

Motoryzacyjny gigant zawdzięcza dobry wynik przede wszystkim udanej ekspansji w Chinach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Volkswagen AG)
Martin Winterkorn, prezes Volkswagena

Największy niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen sprzedał w zeszłym roku rekordową liczbę ponad 9,5 mln samochodów, poprawiając wynik z roku 2012 o 4,8 proc. VW zawdzięcza dobry wynik przede wszystkim udanej ekspansji w Chinach - podała dzisiaj agencja dpa.

Volkswagen dostarczył w 2013 roku na rynek chiński 3,27 mln pojazdów, zwiększając swój eksport do tego kraju o ponad 16 proc. w porównaniu z rokiem 2012.

W Europie Vokswagen sprzedał natomiast o 0,5 proc. pojazdów mniej niż rok wcześniej - 3,65 mln. Dostawy na rynek południowoamerykański spadły o 10 proc. W USA niemiecki producent odnotował spadek sprzedaży samochodów marki VW o siedem procent i odpadł od czołówki, czyli najsilniejszych na tym rynku firm General Motors i Toyoty.

Członek zarządu koncernu Christian Klingler powiedział, że jego firma stoi w roku bieżącym przed _ niemal identycznymi wyzwaniami _ jak w zeszłym roku. Nie podał konkretnej liczby jako celu sprzedaży w roku 2014.

Jak pisze agencja AP, bardzo pomyślny dla niemieckiego koncernu był ostatni miesiąc ubiegłego roku. Sprzedaż w grudniu wzrosła o 6,3 proc. do 833 tys. samochodów. Do grupy Volkswagena należą oprócz oprócz koncernu-matki VW w Wolsburgu: Audi, Porsche, Skoda i Seat.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: volkswagen, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz