Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Volkswagen przejmie Fiata Chryslera? Sprzeczne doniesienia

0
Podziel się:

Pewna marka chce podobno niemal całkowicie wycofać się z branży samochodowej.

Volkswagen przejmie Fiata Chryslera? Sprzeczne doniesienia
(Volkswagen AG)

Niemiecki producent samochodów, kierowany przez Martina Winterkorna jest zainteresowany całkowitym lub częściowym przejęciem swego włosko-amerykańskiego konkurenta - donosi miesięcznik _ Manager Magazine _. Co do tych rewelacji nie ma na razie pewności. Reuters informuje, że kierownictwo obu firm zaprzecza.

Według miesięcznika wielki akcjonariusz Volkswagena Ferdinand Piech prowadził już rozmowy w tej sprawie z rodzinami Elkann i Agnelli, które są głównymi właścicielami Fiata. Włosi chcieliby się w przyszłości skoncentrować na marce Ferrari - pisze _ Manager Magazine _, powołując się na anonimowe źródła w koncernie Fiat Chrysler.

Chcą oni podobno niemal całkowicie wycofać się z branży samochodowej. Volkswagen wielokrotnie sygnalizował zainteresowanie należącymi do Fiata markami Alfa Romeo i Ferrari. Obecnie - jak dowiaduje się miesięcznik - Niemcom chodzi jednak przede wszystkim o Chryslera, którego Fiat przejął w całości w styczniu.

Volkswagen ma obecnie wielkie problemy ze sprzedażą swoich samochodów w USA. Kierownictwo niemieckiego koncernu ma nadzieję, że przejęcie Chryslera będzie rozwiązaniem dla problemów w Ameryce Północnej. Volkswagen mógłby m.in. wykorzystać sieć handlową Chryslera, a także wzbogacić swą ofertę o jego cieszące się powodzeniem samochody terenowe i pickupy.

Do porozumienia jest jednak jeszcze daleko - wskazuje _ Manager Magazine _, powołując się na źródła w niemieckim koncernie. Wyraźnie różnią się wyobrażenia stron, dotyczące ceny przejęcia Fiata Chryslera. Ponadto szef Fiata Sergio Marchionne _ rozważa równolegle inne opcje strategiczne _. Z kolei Volkswagen, który kupił firmy Scania i MAN, bierze pod uwagę przejęcie kolejnych producentów samochodów ciężarowych. Wszystkie te zamierzenia trudno byłoby jednak sfinansować równocześnie.

Informacje na razie dementuje rzecznik VW cytowany przez Reutersowi, który twierdzi, że firma nie ma na razie w planach żadnych przejęć i zamierza się skoncentrować na _ poprawie efektywności w grupie _. W tym samym tonie wypowiadał się jeszcze w marcu prezes VW - Martin Winterkorn.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)