Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
volkswagen
24.04.2013 15:25

Volkswagen w tym roku stawia na Golfa

Volkswagen ma nadzieję na poprawę wyników sprzedaży dzięki wypuszczeniu pod koniec zeszłego roku siódmej generacji Golfa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/DPA)

Po 12-procentowym spadku cen akcji najwiekszego w Europie producenta samochodów, papiery Volkswagena rosną dziś o ponad 4 procent. To efekt publikacji wyników finansowych i prognoz spółki na ten rok.

Zysk producenta na poziomie EBIT spadł o 26 procent w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku do poziomu 2,34 miliardów euro. Wynik okazał się pozytywny na tle całego rynku, dlatego papiery producenta wystrzeliły w górę. To najwyższy skok cen od czterech miesięcy.

Wynik netto w pierwszym kwartale spadł w porównaniu z ubiegłym rokiem o 38 procent do 1,95 miliarda euro. Przychody w tym czasie spadły o 1,6 procent, do 46,6 miliardów euro.

Volkswagen ma nadzieję na poprawę wyników sprzedaży dzięki wypuszczeniu pod koniec zeszłego roku siódmej generacji Golfa. Oprócz tego zarząd liczy na udane przyjęcie odświeżonego już Audi A3 oraz zainteresowania nowym modelem w wersji sedan - zwłaszcza na rynku chińskim i amerykańskim, który producent wypuści w drugiej części roku .

Czytaj więcej w Money.pl
Volkswagen wyda na akcję serwisową 600 milionów dolarów Volkswagen musi na własny koszt naprawić dokładnie 384 181 samochodów z rynku chińskiego, które mają usterkę w skrzyni biegów DSG.
Nowy Golf Światowym Samochodem Roku 2013 Podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku ogłoszone zostały wyniki konkursu World Car of the Year 2013. Zwycięzcą został Volkswagen Golf VII.
Tagi: volkswagen, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz