Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
motoryzacja w polsce
12.12.2013 11:51

Volkswagen zbuduje w Polsce nową fabrykę?

Według nieoficjalnych informacji firma miałaby zainwestować w Polsce około miliarda euro i zatrudnić trzy tysiące pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Volkswagen AG)

Volkswagen rozważa budowę nowego zakładu produkcyjnego, w którym miałby powstawać model dostawczy Crafter - podaje Reuters. Agencja powołuje się na dwie osoby zbliżone do firmy. Od kilku dni minister gospodarki Janusz Piechociński mówi, że trwają rozmowy z jednym ze światowych producentów aut, ale nie zdradził szczegółów.

Na zdjęciu Martin Winterkorn, szef Volkswagen AG

-_ Jesteśmy przed ostateczną decyzją ze strony inwestora, ale wydaje się, że rozstrzygnął on już, iż będzie to inwestycja w Polsce _ - mówił enigmatycznie dwa dni temu Piechociński.

Według nieoficjalnych informacji firma miałaby zainwestować w Polsce około miliarda euro i zatrudnić trzy tysiące pracowników.

Volkswagen szuka miejsca na nową fabrykę Craftera, bo w 2016 roku zakończy współpracę z koncernem Daimler. Crafter jest bowiem technologicznie siostrzanym modelem Mercedesa Sprintera. W ramach szukania oszczędności Volkswagen chce przenieść kosztowne linie produkcyjne z niemieckich Düsseldorfu i Ludwigsfelde. Koszty robocizny są w Polsce sześć razy niższe, niż w Niemczech - podaje Reuters za instytutem badawczym IW.

Najpoważniejszymi kandydatami do przejęcia produkcji z Niemiec są Polska i Turcja. Teraz coraz pewniejsze jest, że chodzi właśnie o nasz kraj.

Volkswagen ma już w Polsce jeden zakład produkcyjny. W fabryce pod Poznaniem powstają modele Transporter i Caddy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: motoryzacja w polsce, fabryka volkswagena w polsce, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-04-2019

folwarkPolski 'murzyn' nadal opłacalny dla niemieckiego pracodawcy.

Rozwiń komentarze (1)