Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W bankomatach sieci Euronet będzie można wypłacać euro

0
Podziel się:

W połowie maja Euronet ma wprowadzić do swoich bankomatów nową funkcję - możliwość wypłaty banknotów euro - poinformowali przedstawiciele firmy.

W bankomatach sieci Euronet będzie można wypłacać euro
(Liane Matrisch/Dreamstime.com)

W połowie maja Euronet ma wprowadzić do swoich bankomatów nową funkcję - możliwość wypłaty banknotów euro. - * * *_ Klient będzie mógł wypłacić minimum 50 euro oraz wielokrotność tej kwoty _ - wskazał Marek Szafirski, prezes Euronet Polska * . W pierwszym etapie usługa zostanie uruchomiona w ponad 220 wybranych bankomatach na terenie Warszawy.

_ - Od dłuższego czasu regularnie wprowadzamy do naszej sieci nowe funkcjonalności. Niedawno uruchomiliśmy usługę przekazu bankomatowego, która umożliwia wypłatę gotówki w bankomatach bez użycia karty płatniczej. Teraz przyszła kolej na zupełnie nową usługę wypłaty waluty euro z bankomatów _ - mówi Marek Szafirski, prezes Euronet Polska, firmy zarządzającej siecią bankomatów. Maksymalnie z bankomatu będzie można podjąć 2 tys. euro.

Kurs, po jakim będzie można wypłacić wspólną walutę ma być korzystny i atrakcyjniejszy od kursu wymiany oferowanego przez kantory. Ponadto kurs ten ma być jednolity w każdym z bankomatów sieci.

Aby sprawdzić, jaki przelicznik obowiązuje w danym momencie, klient będzie musiał wcisnąć na bankomacie przycisk _ Sprawdź kurs euro _. Jak zapewniają przedstawiciele sieci, za sprawdzenie kursu nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty, podobnie jak za wypłatę wspólnej waluty. Dodatkowe opłaty może naliczyć jedynie wydawca karty, czyli bank klienta.

Dyrektor Sprzedaży Produktów Innowacyjnych w Euronet Polska Wojciech Sokół wskazał, że z usługi wypłaty euro będzie mógł skorzystać każdy, kto posiada kartę wydaną w Polsce do rachunku w złotych. - _ Po dokładnym przeanalizowaniu wprowadzonej usługi planujemy ją dalej rozwijać tak, aby w przyszłości usługa była dostępna we wszystkich bankomatach sieci Euronet w całym kraju _ - dodał.

Wprowadzanie usługi wypłaty euro nastąpi najpierw w ponad 220 bankomatach na terenie Warszawy, w kolejnym etapie, czyli do trzeciego kwartału br. firma chce udostępnić klientom tę usługę w 600 bankomatach na terenie kraju: w dużych miastach, centrach handlowych, przy głównych arteriach komunikacyjnych oraz punktach tranzytowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak może przepaść gotówka? Bankomaty... Jeśli podczas pobierania pieniędzy z bankomatu środki nie zostały wypłacone, należy to jak najszybciej zgłosić do swojego banku.
Wysadzili bankomat. Razem z bankiem Liczące 20 tys. mieszkańców Nottuln leży około 20 kilometrów na zachód od Monastyru. To tam rozegrała się scena akcji jak z filmu.
To koniec kart do bankomatów? Wystarczy smartfon Zdarza ci się zapomnieć portfela? A może zabierasz go z domu tylko dlatego, że nie masz gdzie wsadzić karty do bankomatu? Ta aplikacja pomoże rozwiązać oba te problemy.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)