Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W ciągu roku EY zatrudni 55 tysięcy osób

0
Podziel się

Wzrost zatrudnienia będzie o prawie pięć tysięcy osób większy, niż przed rokiem.

W ciągu roku EY zatrudni 55 tysięcy osób
(materiały EY)
bErtUOlh

Międzynarodowa firma doradcza EY zapowiedziała plany zwiększania zatrudnienia w roku fiskalnym 2014, czyli od początku lipca 2013 do końca czerwca 2014 roku. W tym czasie firma chce zatrudnić co najmniej 55 tysięcy nowych pracowników.

Na zdjęciu Mark Weinberger, szef EY

Dziś firma zatrudnia ponad 175 tysięcy osób w ponad 140 krajach. Na początku października opublikowała również wyniki finansowe za rok fiskalny 2012/2013. Jej łączne przychody wyniosły 25,8 miliarda dolarów. To oznacza wzrost o 7,7 proc. rok do roku. Największy wzrost odnotowano na rynkach rozwijających się - 12 proc.

bErtUOlj

- Ryzyka ekonomiczne i geopolityczne będą bardzo mocno definiowały to, co będzie działo się w światowej gospodarce w najbliższej przyszłości, zarówno w krajach wysoko rozwiniętych jak i tych rozwijających się. Mimo powszechnie panującej niepewności, w roku fiskalnym 2013/2014, będziemy z optymizmem patrzeć w przyszłość zarówno światowej gospodarki jak i naszej profesji. Zamierzamy nadal inwestować w rozwój nowych rynków i coraz wyższą jakość naszych usług. Dlatego w ciągu następnych dwunastu miesięcy zatrudnimy 55 tysięcy osób na całym świecie - mówi Mark Weinberger globalny CEO EY.

Dla porównania, od początku lipca 2012 roku do końca czerwca roku 2013 firma doradcza EY zrekrutowała 50,5 tysiąca nowych pracowników (w tym 38 tysiąca zatrudnionych na stałe i 12,5 tysiąca stażystów)
. Do końca czerwca 2014 roku w firmie zatrudnionych zostanie 42 tysięcy stałych pracowników i 13 tysięcy stażystów. Większość stanowić będą osoby młode - absolwenci i studenci.

EY rekrutuje również w Polsce. Jak co roku firma w ciągu najbliższych 12 miesięcy zatrudni około 250 osób. - W październiku po raz kolejny ruszyły konkursy EYe on Tax i EY Financial Challenger, które wyłonią najlepszych młodych specjalistów do spraw podatków i finansów. Te osoby otrzymają nagrody pieniężne i możliwość odbycia praktyk w EY. Każdego roku w konkursach bierze udział około pięć tysięcy osób osób - mówi Agnieszka Maciejewska, dyrektor do spraw personalnych w EY Polska.

W ciągu ostatnich 3 lat liczba pracowników EY w Polsce wzrosła dzięki inwestycji firmy we Wrocławiu, gdzie została otwarte EY Global Shared Services Center. W polskich biurach EY, licząc łącznie z wrocławskim Centrum Usług Wspólnych pracuje dziś ponad 1,6 tysiąca osób.

bErtUOlp

Czytaj więcej w Money.pl

bErtUOlK
business news
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)