Notowania

Przejdź na
euronet
30.03.2013 06:00

W sieci Euronet wypłacisz gotówkę z telefonu

Największy operator bankomatów i bank PKO BP wprowadzają nową usługę. Klienci będą mieli mobilny dostęp do mniej więcej 40 procent bankomatów w całej Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Waszkiewicz / Reporter)

Klienci banku PKO BP będą mogli wypłacać gotówkę z bankomatów sieci Euronet przy użyciu telefonu komórkowego. Usługa będzie wprowadzana stopniowo w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

(na zdjęciu Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP)

Euronet to w tej chwili największa niezależna sieć bankomatów w kraju, ma ich siedem tysięcy. Dzięki temu klienci PKO BP będą mieli mobilny dostęp do mniej więcej 40 procent bankomatów w Polsce.

- Chcemy funkcjonować jako najbardziej innowacyjny operator bankomatów, regularnie wprowadzający do swojej sieci nowe usługi. Teraz przyszła pora na udostępnienie w bankomatach Euronet płatności mobilnych PKO BP - mówi Marek Szafirski, prezes Euronet Polska.

Bankowość mobilna i płatności IKO stają się coraz popularniejsze. Po dwóch tygodniach od startu z systemu korzysta już aktywnie ponad 10 tysięcy osób. Największym powodzeniem wśród użytkowników cieszą się wypłaty z bankomatów, które stanowią 74 procent dotychczas dokonanych za pomocą telefonu z IKO transakcji. Druga w kolejności funkcjonalność, z której najczęściej korzystają klienci IKO, to przelewy na numer telefonu (15 procent), zaś kolejna to płatności w sklepach tradycyjnych i internetowych (11 procent).

Obecnie Klienci IKO mogą dokonywać transakcji telefonem komórkowym w kilkunastu tysiącach terminali płatniczych (m.in. w sieci CoffeeHeaven i Costa Coffee, sklepach Venezia, Tatuum, Gatta, Promod i CCC).

IKO to bankowość mobilna 4G - połączenie w jednej aplikacji funkcji bankowych (sprawdzanie salda, historii rachunku, przelewy) z płatniczymi (płacenie za zakupy w sklepach tradycyjnych i online, wypłaty z bankomatów, przelewy na numer telefonu, generowanie czeków do użycia offline). Do korzystania z usługi nie jest potrzebny specjalny telefon ani karta SIM. System jest oparty o bezpłatną aplikację instalowaną w telefonie użytkownika, w której generowane są jednorazowe kody służące do autoryzacji transakcji.

Tagi: euronet, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz