Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kom
13.10.2014 15:10

Walne w autobusie i wrogie przejęcie? Komputronik odpowiada

Wojciech Buczkowski odpowiada na zaskakujące komunikaty giełdowe, opublikowane dziś przez spółkę Clean&Carbon Energy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Sąsiada/Money.pl)

_ W dniu 10 października 2014 roku miała miejsce próba wrogiego przejęcia Clean&Carbon Energy - _ podaje spółka w raporcie bieżącym i oskarża Komputronika. Były prezes uważa, że wcale nie stracił stanowiska. Mamy odpowiedź z kierowanego przez Wojciecha Buczkowskiego (na zdjęciu) Komputronika.

W opublikowanym dzisiaj w nocy raporcie czytamy, że przedstawiciele Komputronika oraz zależnej od niego spółki Contanisimo Limited, w zaparkowanym pod siedzibą Clean&Carbon Energy busie zorganizowali spotkanie nazwane _ Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Akcjonariuszy _.

W trakcie spotkania podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich dotychczasowych członków rady nadzorczej i jednoczesnym powzięciu uchwał o powołaniu nowych. Chwilę później nowa rada podjęła uchwałę o odwołaniu dotychczasowego prezesa Jana Redełkiewicza. Na jego miejsce został powołany Bartosz Tatka.

_ Dysponując łącznie około 4 procentami akcji w kapitale zakładowym Clean&Carbon Energy S.A. - bez udziału innych akcjonariuszy oraz zarządu spółki - podejmowali oni "uchwały". Uchwały te nazwali "uchwałami Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Clean&Carbon Energy S.A.". Urządzona przez Komputronik S.A. oraz Contanisimo Limited farsa jest pozbawiona jakichkolwiek podstaw prawnych - _ czytamy w raporcie.

Zarząd Clean&Carbon Energy oświadczył w raporcie, że decyzje podjęte 10 października są nieważne, a zmiany w składzie zarządu oraz w rady nadzorczej nie mają mocy prawnej. Z kolei próba wrogiego przejęcia była odpowiedzią Komputronika i Contanisomi na niekorzystny dla nich wyrok sądu, na mocy którego oddalono roszczenia o zapłatę ponad 48,8 miliona złotych oraz uwzględniono w całości roszczenie zgłoszone przez Clean&Carbon Energy o zapłatę kwoty 6,5 miliona złotych.

Co na to Komputronik?

W przesłanym Money.pl oświadczeniu, Komputronik odpowiada: _ Obecnie były zarząd spółki Clean&Carbon Energy SA, korzystając z nadal aktywnego uprawnienia do publikowania komunikatów w systemie ESPI, wprowadza w błąd rynek i akcjonariuszy, podając niezgodne z prawdą informacje. _

Przedstawiciele Komputronika podają, że zgromadzenie odbyło się w spokojnej atmosferze, na zgromadzenie rejestrowało się kilku akcjonariuszy, w tym pełnomocnik akcjonariusza Anny Paszyńskiej i Sławomir Kołodziejczuk (dyrektor w CCE). Na walnym mieli być obecni także: ówczesny przewodniczący rady nadzorczej - Waldemar Jakubowski wraz z profesjonalnym doradcą prawnym (adwokatem), ówczesny członek rady nadzorczej Romana Wiśniewska, także ze swoim doradcą prawnym.

Komputronik odnosi się też do miejsca spotkania, czyli busa. _ Z racji faktu, że ówczesny Prezes Zarządu spółki CCE nie był obecny na spotkaniu, nie było możliwości zorganizowania spotkania w żadnym z pomieszczeń najmowanych przez spółkę, dlatego też WZA odbyło się w luksusowym pojeździe konferencyjnym, zapewniającym miejsca siedzące wszystkim uczestnikom zgromadzenia. _

Przedstawiciel Komputronika dodaje, że _ zgromadzenie było ręcznie protokołowane przez notariusza, a kancelaria notarialna zgodnie z najlepszą wiedzą zarządu - nie ukończyła sporządzania elektronicznej wersji obszernego protokołu. Akcjonariusze wykonali obszerną dokumentację zdjęciową, filmową i utrwalali rozmowy w przebiegu zgromadzenia _.

Tagi: kom, cce, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz