Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wxf
29.08.2014 12:15

Warimpex chce do końca roku sprzedać biurowce w Rosji

Aktualna trudna sytuacja polityczna na Wschodzie nie powinna mieć wpływu na przebieg transakcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Warimpex)
Alexander Jurkowitsch

Warimpex liczy, że do końca roku sprzeda biurowce Jupiter 1 i Jupiter 2 z projektu Airportcity w Sankt Petersburgu - poinformowali przedstawiciele spółki na spotkaniu prasowym.

_ Prowadzimy negocjacje w sprawie sprzedaży biurowców Jupiter w Sankt Petersburgu na rzecz rosyjskiego funduszu emerytalnego. Jesteśmy optymistami, liczymy, że sfinalizujemy transakcję do końca roku _ - powiedział Alexander Jurkowitsch, członek zarządu Warimpeksu.

Zapewnił, że aktualna trudna sytuacja polityczna na Wschodzie nie powinna mieć wpływu na przebieg transakcji.

Biurowce Jupiter mają 17 tys. m kw powierzchni. Zostały otwarte w 2011 i 2012 roku.

W połowie 2015 roku Warimpex zamierza oddać do użytku drugi etap projektu Airportcity w Sankt Petersburgu. Chodzi o budynek Zeppelin o powierzchni biurowej 16 tys. m kw, który został już w całości wynajęty. Spółka przygotowuje się też do kolejnych etapów projektu.

Pracuje również nad rewitalizacją kompleksu biurowego Erzsebet w Budapeszcie. Planuje budowę biurowców w Krakowie, jest obecnie na etapie zdobywania pozwoleń na budowę.

Przedstawiciele spółki poinformowali, że kryzys na Ukrainie i pogorszenie sytuacji gospodarczej w Rosji nie miały dotąd wpływu na działalność operacyjną hoteli w Rosji.

_ Ten kryzys wpłynął na nasz bilans, na nasze wyceny, ale nie na działalność biznesową _ - powiedział Jurkowitsch.

_ Obłożenie w hotelach w Rosji jest na stabilnym poziomie, wyłączając zdarzenia jednorazowe z ubiegłego roku. Osłabienie rubla wpłynęło jednak na poziom cen pokoi w euro _ - dodał.

Jurkowitsch poinformował, że druga połowa roku w segmencie hotelowym powinna być dobra. _ Patrząc na to, jak się zaczęło to półrocze na wszystkich rynkach, to nie powinniśmy narzekać _ - powiedział.

W pierwszym półroczu tego roku przychody Warimpeksu spadły o 7 proc. rdr do 36,7 mln euro, z czego przychody z działalności hoteli spadły rdr o 9 proc. do 31 mln euro. EBITDA spółki spadła o 5 proc. rdr do 7,7 mln euro, EBIT spadł z 5,2 mln euro do minus 1,4 mln euro. Strata netto wyniosła 10,8 mln euro wobec 8,2 mln euro straty rok wcześniej. Na wyniki spółki wpływ miała sprzedaż nieruchomości i ujemny wynik wyceny aktywów w Rosji.

Celem Warimpeksu jest znacząca poprawa powtarzalnych wyników, generowanie stabilnego cash flow z posiadanych hoteli i wzrost wskaźnika NOP na jeden pokój. Spółka chce też poprawić strukturę kapitałową, wykorzystując poprawiającą się sytuację na rynku transakcyjnym.

Tagi: wxf, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz