Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wig-deweloperzy
28.11.2013 12:13

Warimpex planuje kolejne inwestycje w Krakowie

Spółka kupiła działkę deweloperską obok własnego hotelu Chopin. Powstanie na niej biurowiec.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Warimpex)
Na zdj. Franz Jurkowitsch, prezes Warimpexu

Ponadto udało się firmie wynegocjować z polskim bankiem refinansowanie dla wspomnianego hotelu._ - Potwierdza to słuszność naszej strategii, polegającej na redukowaniu transgranicznych kredytów i zastępowaniu ich częściej lokalnymi systemami finansowania - _ mówi Franz Jurkowitsch, prezes Warimpexu.

W najbliższej przyszłości spółka zakończy również drugą fazę realizowanego w Rosji projektu AIRPORTCITY St. Petersburg - czytamy w komunikacie. Podpisano już list intencyjny z renomowanym najemcą w sprawie wynajmu trzeciego wieżowca, znajdującego się obecnie w stanie surowym. Ponadto trwają prace nad sprzedażą obu wieżowców Jupiter Towers.

W sierpniu udało się uzyskać porozumienie z lokalnym bankiem rosyjskim w sprawie refinansowania kredytu w wysokości 60 mln euro dla AIRPORTCITY, zabezpieczając w ten sposób projekt długoterminowo.

_ - Realizując obiecujące projekty deweloperskie i przede wszystkim korzystając z ożywienia na rynku transakcyjnym wkroczyliśmy na dobrą drogę. Naszym celem w dalszym ciągu będzie umacnianie podstaw naszej działalności, poprawa portfolio, wzrost przepływów pieniężnych z działalności hotelarskiej i optymalizacja struktury finansowania dzięki refinansowaniu i strategicznym sprzedażom udziałów _- podsumował Jurkowitsch.

Warimpex Finanz und Beteiligungs AG to spółka inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie (WXF). Jest obecnie właścicielem, współwłaścicielem lub podmiotem prowadzącym 20 hoteli biznesowych i luksusowych o łącznej liczbie około 4 800 pokoi oraz pięciu budynków komercyjnych i biurowych o łącznej powierzchni użytkowej około 43 000 metrów kwadratowych.

Tegoroczne notowania Warimpexu na GPW

W ciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował projekty rozwojowe w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld euro. W pierwszych trzech kwartałach tego roku spółka zanotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 48 359 tys. euro, co jest o 11 proc. gorszym wynikiem w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Zysk operacyjny w okresie styczeń-wrzesień 2013 roku wyniósł 7 080 tys. euro, czyli wzrósł o 24 proc., odnosząc ten wynik do pierwszych trzech kwartałów roku ubiegłego. Spółka zakończyła trzy pierwsze tegoroczne kwartały ze strata na poziomie 5 675 tys. euro. W analogicznym okresie zeszłego roku strata wynosiła 701 tys. euro.

„Realizując obiecujące projekty deweloperskie i przede wszystkim korzystając z ożywienia na rynku
transakcyjnym wkroczyliśmy na dobrą drogę. Naszym celem w dalszym ciągu będzie umacnianie podstaw
naszej działalności, poprawa portfolio, wzrost przepływów pieniężnych z działalności hotelarskiej i
optymalizacja struktury finansowania dzięki refinansowaniu i strategicznym sprzedażom udziałów",
podsumował Jurkowitsch.

Tagi: wig-deweloperzy, warimpex, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz