Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Warimpex planuje kolejne inwestycje w Krakowie

0
Podziel się:

Spółka kupiła działkę deweloperską obok własnego hotelu Chopin. Powstanie na niej biurowiec.

Na zdj. Franz Jurkowitsch, prezes Warimpexu
Na zdj. Franz Jurkowitsch, prezes Warimpexu (Warimpex)
bECFSKVx

Ponadto udało się firmie wynegocjować z polskim bankiem refinansowanie dla wspomnianego hotelu._ - Potwierdza to słuszność naszej strategii, polegającej na redukowaniu transgranicznych kredytów i zastępowaniu ich częściej lokalnymi systemami finansowania - _ mówi Franz Jurkowitsch, prezes Warimpexu.

W najbliższej przyszłości spółka zakończy również drugą fazę realizowanego w Rosji projektu AIRPORTCITY St. Petersburg - czytamy w komunikacie. Podpisano już list intencyjny z renomowanym najemcą w sprawie wynajmu trzeciego wieżowca, znajdującego się obecnie w stanie surowym. Ponadto trwają prace nad sprzedażą obu wieżowców Jupiter Towers.

W sierpniu udało się uzyskać porozumienie z lokalnym bankiem rosyjskim w sprawie refinansowania kredytu w wysokości 60 mln euro dla AIRPORTCITY, zabezpieczając w ten sposób projekt długoterminowo.

bECFSKVz

_ - Realizując obiecujące projekty deweloperskie i przede wszystkim korzystając z ożywienia na rynku transakcyjnym wkroczyliśmy na dobrą drogę. Naszym celem w dalszym ciągu będzie umacnianie podstaw naszej działalności, poprawa portfolio, wzrost przepływów pieniężnych z działalności hotelarskiej i optymalizacja struktury finansowania dzięki refinansowaniu i strategicznym sprzedażom udziałów _- podsumował Jurkowitsch.

Warimpex Finanz und Beteiligungs AG to spółka inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie (WXF). Jest obecnie właścicielem, współwłaścicielem lub podmiotem prowadzącym 20 hoteli biznesowych i luksusowych o łącznej liczbie około 4 800 pokoi oraz pięciu budynków komercyjnych i biurowych o łącznej powierzchni użytkowej około 43 000 metrów kwadratowych.

Tegoroczne notowania Warimpexu na GPW

W ciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował projekty rozwojowe w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld euro. W pierwszych trzech kwartałach tego roku spółka zanotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 48 359 tys. euro, co jest o 11 proc. gorszym wynikiem w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Zysk operacyjny w okresie styczeń-wrzesień 2013 roku wyniósł 7 080 tys. euro, czyli wzrósł o 24 proc., odnosząc ten wynik do pierwszych trzech kwartałów roku ubiegłego. Spółka zakończyła trzy pierwsze tegoroczne kwartały ze strata na poziomie 5 675 tys. euro. W analogicznym okresie zeszłego roku strata wynosiła 701 tys. euro.

bECFSKVF

„Realizując obiecujące projekty deweloperskie i przede wszystkim korzystając z ożywienia na rynku
transakcyjnym wkroczyliśmy na dobrą drogę. Naszym celem w dalszym ciągu będzie umacnianie podstaw
naszej działalności, poprawa portfolio, wzrost przepływów pieniężnych z działalności hotelarskiej i
optymalizacja struktury finansowania dzięki refinansowaniu i strategicznym sprzedażom udziałów",
podsumował Jurkowitsch.

bECFSKWa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)