Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

WARS ma nowego prezesa. Jakie czekają go wyzwania?

0
Podziel się

Jerzy Kotkowski do tej pory był związany m.in. z Lubellą i Wólczanka&Vistula.

Jerzy Kotkowski, prezes WARS
Jerzy Kotkowski, prezes WARS (WARS)
bErHoYEl

Jerzy Kotkowski stanął na czele spółki, która na co dzień obsługuje podróżnych w wagonach restauracyjnych, barowych i sypialnych PKP. Rada nadzorcza stawia przed nowym prezesem kilka kluczowych wyzwań. Przede wszystkim poprawę rentowności i podniesienie standardu oferowanych przez WARS usług.

Jerzy Kotkowski od października 2012 roku jest prezesem zarządu Kolejowego Przedsiębiorstwa Turystyczno-Wypoczynkowego Natura Tour Sp. z o. o. Wcześniej stał na czele kilku innych firm, gdzie odpowiadał m.in. za restrukturyzację przedsiębiorstw, kształtowanie polityki finansowej i inwestycyjnej, tworzenie długoterminowej strategii biznesowej oraz kompleksowe przygotowanie do prywatyzacji. Pełnił funkcje członka rady nadzorczej m.in. w LUBELLA S.A. i Wólczanka&Vistula S.A.

- _ Poprawa rentowności i dalsze podnoszenie standardu usług oferowanych przez WARS to kluczowe wyzwania, które stoją przed spółką _ - podkreśla Ewa Boguszewska-Jaczewska, przewodnicząca rady nadzorczej. - _ Zadaniem nowego prezesa jest skuteczne przeprowadzenie niezbędnych zmian, potrzebnych do realizacji strategii biznesowej firmy _- dodaje.

bErHoYEn

W ostatnich dniach spółka przedłużyła kontrakty z Grupą Żywiec, Coca-Cola HBC Polska oraz JRBB, producentem napoju Cider Inn. Umowa z Grupą Żywiec została przedłużona na dwa lata. Tak jak dotychczas, pasażerowie będą mogli kupić kilka gatunków piwa.

Właścicielami spółki WARS jest Skarb Państwa oraz PKP Intercity. Udziały rozkładają się odpowienio na 49,98 i 50,02 procent. Spółka reprezentowana jest przez dwuosobowy zarząd wybierany przez radę nadzorczą. Drugim członkiem zarządu, odpowiedzialnym za sprawy operacyjne, jest Artur Kowalczyk.

Czytaj więcej w Money.pl

bErHoYEO
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)