Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cps
30.10.2014 11:15

Wartość Cyfrowego Polsatu w dzień spadła o miliard złotych

To skutek decyzji Dominika Libickiego, byłego już prezesa spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawinski/REPORTER)

Po wczorajszej rezygnacji Dominika Libickiego z pełnienia funkcji prezesa Cyfrowego Polsatu, kurs spółki na giełdzie spadł o niemal 7 procent. Tym samym jej wartość spadła w ciągu kilku godzin o około miliard złotych.

Kapitalizacja Cyfrowego Polsatu kształtuje się obecnie na poziomie 16,4 miliarda złotych, względem 17,4 miliarda wczoraj. Wartość spółki idzie w górę konsekwentnie od początku 2012 roku.

Cyfrowy Polsat przed i po odejściu Libickiego

Powodem decyzji Dominika Libickiego była niezgodność stanowisk co do sposobów realizacji strategicznych celów grupy, podała spółka w komunikacie. Rada nadzorcza przyjęła rezygnację i powołała na stanowisko prezesa Tomasza Gillnera-Gorywodę.

Część inwestorów po decyzji spekulowała, że od teraz punkt ciężkości biznesu spółki przesunie się z mediów do telekomunikacji, co może mieć negatywny wpływ na jej wycenę.

Zygmunt Solorz-Żak, główny akcjonariusz Cyfrowego Polsatu zapewnił, że decyzja Libickiego nie ma _ drugiego dna _. _ - Z pełną stanowczością i odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że decyzja nie ma absolutnie nic wspólnego z obszarem przejęć i akwizycji, transakcjami i szeroko rozumianym corporate governance - _ powiedział Zygmunt Solorz-Żak.

Dodał, że wszystkie założenia, plany i cele grupy, o których rynek został poinformowany po włączeniu Polkomtelu do Cyfrowego, pozostają niezmienne.

Dominik Libicki rozpoczął współpracę z Polsatem w 1995 roku. Funkcję prezesa Cyfrowego Polsatu objął w 2001 roku. Początkowo przedsięwzięcie którym kierował nie było rentowne, a w tej chwili jest to jedna z największych platform cyfrowych w Polsce. W tej chwili ma ona 4,26 mln klientów płatnej telewizji._ _

_ - Jestem dumny, że miałem możliwość uczestniczyć w tak wspaniałym projekcie jak budowa pozycji, potęgi i sukcesu Grupy Polsat. Prezesem Cyfrowego Polsatu zostałem w 2001 roku, kiedy nikt na rynku mediów nie dawał nam szans powodzenia - _ mówił Libicki.

Cyfrowy Polsat to także telefonia komórkowa. Spółka przejęła w tym roku formalną kontrolę nad Polkomtelem. W planach jest również przejęcie Midasa. Jest to spółka kontrolowana przez Solorza-Żaka, która udostępnia Cyfrowemu Polsatowi i Polkomtelowi nadajniki LTE.

Elementem który wywołał niezgodność stanowisk były dodatkowe usługi, jakie miałby oferować Plus i Cyfrowy Polsat. Wiązałoby się to z mocno obciążającymi spółkę inwestycjami.

Libicki był także od tego roku wiceprezesem Polkomtela. Były prezes Cyfrowego Polsatu zasiadał także w radzie nadzorczej Polsatu i był prezesem spółki INFO-TV-FM. Dodatkowo od lutego 2005 roku jest wiceprezesem Związku Pracodawców Prywatnych. Organizacja działa w ramach Polskiej Konfederacji Pracodawców Lewiatan.

Tagi: cps, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz