Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgnig
07.05.2013 09:00

Ważne decyzje w PGNiG jeszcze dziś?

Kto zasiądzie na najważniejszych miejscach w zarządzie giganta? Rusza konkurs.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kamiński)

Rada nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) rozpoczyna postępowanie konkursowe dotyczące wyboru członków zarządu spółki: prezesa zarządu oraz wiceprezesa zarządu ds. handlowych, podała spółka w komunikacie.

W procesie wyboru kandydatów Radę Nadzorczą będzie wspierać firma doradcza MMA Sp. z o.o. Sp. k. (AMROP) specjalizująca się w rekrutacji na wyższe stanowiska kierownicze.Oferty można składać do dnia 21 maja 2013 roku do godz. 16.00. Otwarcie zgłoszeń nastąpi w dniu 22 maja 2013 roku, a rozmowy kwalifikacyjne Rady Nadzorczej z kandydatami do Zarządu zostaną przeprowadzone w dniach 24-28 maja 2013 roku - głosi komunikat spółki.

Pod koniec kwietnia rada nadzorcza PGNiG odwolała ze stanowiska prezesa Grażynę Piotrowską-Oliwę (na zdj.). Zdymisjonowany został także wiceprezes ds. handlu Radosław Dudziński.

PGNiG jest obecne na GPW od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i zagranicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i zagranicą. W swojej spółce zależnej PGNiG Termika produkuje energię elektryczną i ciepło.

Czytaj więcej w Money.pl
Tuskowi grożą dwa lata więzienia i trzy miliony złotych kary. Innym politykom też Drobni inwestorzy przez ich nieuważne wypowiedzi mogą stracić duże pieniądze.
Prezes PGNiG idzie w odstawkę. "Przypomina mi to czasy PiS" _ - Dzisiejszej decyzji o moim odwołaniu nie traktuję jako merytorycznej oceny mojej pracy _ - zżyma się była prezes Grażyna Piotrowska-Oliwa.
Tagi: pgnig, business news, giełda, strategie firm, kraj, manager, strategie, prosto z firm, zarządzanie, marketing i zarządzanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, z rynku, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz