Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zue
08.07.2014 13:54

Ważny kontrakt. ZUE będzie pracować na Słowacji

Wartość zawartej umowy przekracza 138 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Wiesław Nowak, prezes ZUE

Spółka ZUE ma ważną umowę ze słowackim miastem Koszyce. To projekt, który prezes firmy zapowiadał w rozmowie z Money.pl już w kwietniu.

ZUE zawarło umowę w ramach konsorcjum ze słowacką spółką DUHA na kompleksowe wykonanie prac budowlanych w mieście Koszyce. Dokładna nazwa projektu to _ Budowa IKD Koszyce, Plac Maratonu Mieru - plac stacyjny _.

Według informacji ZUE wartość umowy wynosi ponad 138 milionów złotych. Spółce jako partnerowi konsorcjum przypada udział na poziomie min. 30 procent wartości zadania, co odpowiada kwocie netto około 41,4 miliona złotych.

O planach związanych z Koszycami w rozmowie z Money.pl już w kwietniu wspominał Wiesław Nowak, prezes ZUE. - _ Rozwiązania technologiczne, jak i system pracy są w zasadzie podobne do polskich. Po drugie - Koszyce są oddalone od Krakowa o 250 kilometrów. Oprócz tego, Słowacja jest bardzo ciekawym rynkiem, z dużymi, interesującymi przedsięwzięciami _ - w ten sposób Wiesław Nowak tłumaczył zainteresowanie Słowacją.

Zaznaczył też, że procedury przetargowe są tam inne niż w Polsce. - _ Mianowicie są dwie części - najpierw inwestor ocenia firmę pod względem wiarygodności, możliwości technicznych i tego czy spełnia ona warunki formalne. Dopiero po akceptacji zapraszany jest do złożenia oferty cenowej _ - tłumaczył.

ZUE w ubiegłym roku miało zysk netto na poziomie 7,35 miliona złotych wobec 1,6 miliona złotych rok wcześniej.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: zue, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz