Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wezwanie na akcje Biotonu

0
Podziel się:

Cena wezwania to 7 zł. Zapisy będą przyjmowane od 16 lipca do 7 sierpnia.

Wezwanie na akcje Biotonu
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
bEISUgTF

NovoTek Pharmaceuticals Limited z siedzibą w HongKongu ogłosił wezwanie na 28,34 mln akcji Biotonu, stanowiących 33 proc. kapitału, po cenie 7 zł, podano w ogłoszeniu o wezwaniu. Zapisy będą przyjmowane od 16 lipca do 7 sierpnia.

"Przedmiotem niniejszego wezwania jest 28 335 186 akcji zwykłych na okaziciela, każda o wartości nominalnej 20 zł, wyemitowanych przez spółkę Bioton. (...) Cena, po której nabywane będą akcje wynosi 7,00 zł za jedną akcję" - czytamy w dokumencie.

Wzywający zamierza nabyć akcje wyłącznie, jeżeli na koniec okresu przyjmowania zapisów, złożone zapisy obejmować będą na nie mniej niż 25 759 260 sztuk, podano także.

bEISUgTH

"Zamiarem wzywającego jest nieprzekraczanie progu 33 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, w związku z czym wzywający ogłosił niniejsze wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 28 335 186 akcji, co odpowiada 33 proc. kapitału zakładowego spółki, dających łącznie prawo do wykonywania 28 335 186 głosów na walnym zgromadzeniu, stanowiących 33 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu" - czytamy dalej.

Podmiotem bezpośrednio dominującym wobec NovoTek jest Merrylake International Limited, zarejestrowany na British Virgin Islands. Z kolei jego podmiotem bezpośrednio dominującym - oraz pośrednio dominującym w stosunku do NovoTek - jest Jubo Liu, "legitymujący się kanadyjskim paszportem o numerze GA257227, zamieszkały w Pekinie, Chiny", podano także w materiale.

Notowania tygodniowe akcji Bioton

Na dzień ogłoszenia wezwania, ani NovoTek, ani podmioty od niego zależne lub wobec niego dominujące nie posiadają akcji Biotonu, podkreślono.

bEISUgTN

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana na warszawskiej giełdzie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEISUgUi
business news
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)