Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wezwanie na akcje GTC po godziwej cenie

0
Podziel się:

Lone Star oferuje 4,89 zł za akcję.

Thomas Kurzmann, prezes GTC
Thomas Kurzmann, prezes GTC (GTC)

Zarząd Globe Trade Centre ocenia, że cena za akcję spółki oferowana w wezwaniu Lone Star - 4,89 zł za akcję - jest godziwa, a wezwanie jest zgodne z interesem spółki, podało GTC.

"W ocenie zarządu spółki, cena za akcję oferowana w wezwaniu mieści się w zakresie cen, które odpowiadają wartości godziwej spółki" - czytamy w komunikacie.

Ceny akcji w wezwaniu oferują premię około 12-15 proc. w stosunku do kursu zamknięcia akcji na dzień poprzedzający ogłoszenie wezwania w wysokości 4,89 zł oraz premię około 6-8 proc. w stosunku do wartości księgowej netto spółki przypadającej na jedną akcję w wysokości 5,18 zł, podano.

Notowania tygodniowe GTC

"W ocenie zarządu, pomyślna realizacja wezwania wzmocni pozycję spółki na rynku polskim i na jej pozostałych kluczowych rynkach oraz przyspieszy wdrożenie jej strategii. Wezwanie umożliwia aktualnym akcjonariuszom, którzy nie chcą uczestniczyć w strategii ekspansji GTC, wyjście z inwestycji w GTC. Dodatkowo GTC oczekuje, że wzmocniona platforma spólki może przyciągnąć nowych inwestorów zainteresowanych rynkiem nieruchomości w Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej" - napisano także w komunikacie.

Jak podkreślono, plan strategiczny przedstawiony w wezwaniu jest zgodny z planami strategicznymi GTC.

Pod koniec marca br. LSREF III GTC Investments B.V. - którego podmiotem dominującym jest Lone Star Real Estate Partners III, L.P. - ogłosił wezwanie na 117.685.000 akcji GTC, stanowiących 33,5 proc. kapitału, po cenie 6,10 zł za sztukę przez pierwszych 5 dni zapisów, a następnie - 5,50 zł za sztukę. Zapisy będą przyjmowane od 18 maja do 3 czerwca br.

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem w regionie CEE i SEE, obecnie działa w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

nieruchomości
business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)