Notowania

Przejdź na
nieruchomości
16.04.2015 10:24

Wezwanie na akcje GTC po godziwej cenie

Lone Star oferuje 4,89 zł za akcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GTC)
Thomas Kurzmann, prezes GTC

Zarząd Globe Trade Centre ocenia, że cena za akcję spółki oferowana w wezwaniu Lone Star - 4,89 zł za akcję - jest godziwa, a wezwanie jest zgodne z interesem spółki, podało GTC.

"W ocenie zarządu spółki, cena za akcję oferowana w wezwaniu mieści się w zakresie cen, które odpowiadają wartości godziwej spółki" - czytamy w komunikacie.

Ceny akcji w wezwaniu oferują premię około 12-15 proc. w stosunku do kursu zamknięcia akcji na dzień poprzedzający ogłoszenie wezwania w wysokości 4,89 zł oraz premię około 6-8 proc. w stosunku do wartości księgowej netto spółki przypadającej na jedną akcję w wysokości 5,18 zł, podano.

Notowania tygodniowe GTC

"W ocenie zarządu, pomyślna realizacja wezwania wzmocni pozycję spółki na rynku polskim i na jej pozostałych kluczowych rynkach oraz przyspieszy wdrożenie jej strategii. Wezwanie umożliwia aktualnym akcjonariuszom, którzy nie chcą uczestniczyć w strategii ekspansji GTC, wyjście z inwestycji w GTC. Dodatkowo GTC oczekuje, że wzmocniona platforma spólki może przyciągnąć nowych inwestorów zainteresowanych rynkiem nieruchomości w Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej" - napisano także w komunikacie.

Jak podkreślono, plan strategiczny przedstawiony w wezwaniu jest zgodny z planami strategicznymi GTC.

Pod koniec marca br. LSREF III GTC Investments B.V. - którego podmiotem dominującym jest Lone Star Real Estate Partners III, L.P. - ogłosił wezwanie na 117.685.000 akcji GTC, stanowiących 33,5 proc. kapitału, po cenie 6,10 zł za sztukę przez pierwszych 5 dni zapisów, a następnie - 5,50 zł za sztukę. Zapisy będą przyjmowane od 18 maja do 3 czerwca br.

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem w regionie CEE i SEE, obecnie działa w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: nieruchomości, gtc, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz