Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pko
08.07.2013 12:27

Więcej akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej na giełdzie

Na rynek trafiło 17 milionów akcji pracowniczych spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawiński/Reporter)

Pracownicy węglowej spółki nie mają już zakazu sprzedaży papierów na rynku. Kurs JSW podczas dzisiejszej sesji nieznacznie spada.

Ponad 17 milionów akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, stanowiących 15 procent kapitału spółki, trafiło dzisiaj na warszawski parkiet. Wszystkie papiery zostały wcześniej nabyte przez uprawnionych, obecnych lub byłych pracowników spółki, którzy w tej chwili mogą nimi handlować na GPW.

Od rana kurs JSW, której prezesem jest Jarosław Zagórowski (na zdj.), nieznacznie spada. Wprowadzenie akcji spółki węglowej na rynek nie powinno mieć większego wpływu na notowania. Inwestorzy już od dłuższego czasu znali termin wprowadzenia papierów na rynek, a do tego kurs JSW i tak znajduje się teraz w okolicach swojego historycznie najniższego poziomu.

Tak kształtował się kurs JSW w ostatnim roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Spółka JSW zadebiutowała na warszawskiej giełdzie dwa lata temu. Od tamtej pory aż do dzisiaj pracownicy nie mogli sprzedać posiadanych akcji. Analitycy DM PKO BP wskazują, że - jeżeli nie nastąpi odbicie ceny węgla koksowego - to JSW zamknie 2013 rok z zyskiem netto w okolicach 500 milionów złotych.

Tagi: pko, gpw, jsw, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz