Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielka transakcja sieci hotelowej Accor

0
Podziel się:

Jej wartość może przekroczyć 900 milionów euro.

Sebastien Bazin, prezes grupy Accor
Sebastien Bazin, prezes grupy Accor (Accor)

HotelInvest, spółka z grupy hotelowej, kupi dwa portfele nieruchomości obejmujących łącznie 97 hoteli. Wartość całej transakcji to około 900 milionów euro.

_ - Te transakcje to wyraźny sygnał potwierdzający nasze możliwości szybkiego wdrożenia strategii restrukturyzacji portfela HotelInvest - _mówi Sébastien Bazin, prezes Accoru, cytowany w informacji spółki. - _ W pełni odpowiadają one naszym kryteriom wyboru nabywanych aktywów: hotele zlokalizowane są w kluczowych miastach europejskich i generują doskonałe wyniki operacyjne w naszych najbardziej dochodowych segmentach rynku _ - podkreśla.

Pierwszy portfel obejmuje 86 hoteli i 11 286 pokoi w Niemczech (67 hoteli) i Holandii (19 hoteli), w których Accor jest operatorem na zasadzie dzierżawy ze zmiennym czynszem od 2007 roku.

Do tej grupy należą hotele następujących marek: ibis (29 hoteli), ibis _ budget _ (31 hoteli), Mercure (17 hoteli) oraz Novotel (9 hoteli). Łączna cena zakupu tego portfela wynosi 722 miliony euro. Sprzedającymi są dwa fundusze, Moor Park Fund I i II, zarządzane przez Moor Park Capital Partners, europejski fundusz private equity zarządzający nieruchomościami.

Ponadto Accor przystąpił do negocjacji na wyłączność z Axa Real Estate, które dotyczą drugiego portfela obejmującego 11 hoteli i 1 592 pokoi w Szwajcarii. Jak podaje spółka, obie transakcje wpłyną na wzrost wyniku EBIT Accoru w 2014 roku.

Accor jest wiodącym na świecie operatorem hotelowym, który oferuje usługi w 92 krajach, gdzie dysponuje 3,6 tysiącami hoteli.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
manager
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)