Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielki kredyt Agory. Planują przejęcia?

0
Podziel się:

Łączna wartość linii kredytowej to prawie 170 milionów złotych.

Bartosz Hojka, prezes Agory
Bartosz Hojka, prezes Agory (Agora)

Agora, spółka z branży medialnej notowana na warszawskiej giełdzie zawarła umowę o linię kredytową. Maksymalna kwota kredytu to 170 milionów złotych. Drugą stroną kontraktu jest bank PKO BP. Kapitał może zostać przeznaczony na przejęcie spółki z branży medialnej lub reklamowej i nie tylko.

Kredyt terminowy, którego maksymalna kwota to 100 milionów złotych, Agora może wykorzystać do końca maja 2015 roku. Jak podała spółka w komunikacie, kapitał będzie przeznaczony na przejęcie spółki z branży medialnej lub reklamowej. Spłata ewentualnego kredytu zostanie przeprowadzona w 13 równych ratach kwartalnych. Pierwsza wpłata miałaby zostać dokonana najwcześniej 30 czerwca 2016 roku. Kredyt ten jest oprocentowany stopą kredytu na rynku między bankowym w Polsce (WIBOR)
powiększoną o marżę banku.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Agora i o pozostałych spółkach z GPW

Prawie 35 milionów złotych, to kredyt refinansujący, który zostanie przeznaczony na spłatę kredytu zawartego z bankiem 5 kwietnia 2002 roku. Pozostałe 35 milionów złotych spółka wyda na pokrycie kosztów bieżącej działalności grupy kapitałowej.

_ - Umowa, którą właśnie podpisaliśmy, wpisuje się w plany rozwoju grupy Agora na najbliższe lata, ogłoszone na początku 2014 roku. Zakładamy w nich, oprócz rozwoju organicznego, także możliwość inwestycji w ciekawe przedsięwzięcia funkcjonujące na atrakcyjnych rynkach. Chcielibyśmy przeznaczyć dostępne środki na wzmocnienie portfela naszych aktywów o projekty poszerzające lub uzupełniające obszary działalności grupy Agora - komentuje w komunikacie prasowym przesłanym do Money.pl Grzegorz Kossakowski, członek zarządu Agory. _

Limit kredytowy będzie zabezpieczony hipoteką umowną łączną ustanowioną na nieruchomościach firmy położonych w Warszawie. Dodatkowym elementem bezpieczeństwa jest zastaw rejestrowany na rzeczach lub prawach spółki.

W przypadku nie spłacenia kredytu w terminie, karne oprocentowanie to trzykrotność stopy lombardowej, czyli według obecnej wysokości stóp procentowych jest to 12 procent. W umowie nie występują inne postanowienia dotyczące kar umownych.

Zgodnie z prawem, umowa ma charakter znaczący, gdyż maksymalna kwota limitu kredytowego przekracza 10 procent kapitałów własnych spółki.

Dziś notowania akcji spółki nieznacznie rosną. Po trzech godzinach sesji wzrost wyniósł około 1,5 procent.

Notowania Agory podczas dzisiejszej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czytaj więcej w Money.pl

business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)