Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielomilionowa umowa. Work Service celuje w Niemcy

0
Podziel się:

Zarząd Work Service podpisał z niemiecką grupą Fiege Logistik Stiftung umowę powołania spółki joint venture.

na zdjęciu: Tomasz Hanczarek, prezes Work Service
na zdjęciu: Tomasz Hanczarek, prezes Work Service (Work Service S.A. mat.pras.)

Zarząd Work Service podpisał z niemiecką grupą Fiege Logistik Stiftung umowę powołania spółki joint venture. Akwizycja jest kolejnym etapem dynamicznej ekspansji w trójkącie Berlin - Moskwa - Stambuł, a celem powołanej spółki jest dołączenie do pierwszej dziesiątki największych firm sektora usług personalnych w Niemczech.

W efekcie podpisanej umowy Work Service będzie posiadał 51 procent udziałów, podczas gdy Fiege Logistik Stiftung & Co. KG. pozostałe 49 procent w połączonym podmiocie. W jej następstwie powstaje grupa, która będzie jedną z wiodących agencji pracy tymczasowej oraz outsourcingu na rynku niemieckim, z przychodami rzędu 100 milionów euro w 2014 roku. Całkowita wartość transakcji wyniosła 21,7 miliona euro.

- _ Współpraca umożliwi nam dostęp do atrakcyjnego rynku niemieckiego. Z drugiej strony będziemy dostarczać pracowników dla wymagających niemieckich klientów, nie tylko rekrutując w Niemczech, ale również dostarczając wykwalifikowany personel z Centralnej Europy _ - powiedział Tomasz Hanczarek, prezes zarządu Work Service.

_ - Wart ponad 20 miliardów euro rynek niemiecki jest kluczowym obszarem naszych zainteresowań i aktywności biznesowej. Alians z tak doświadczonym partnerem wzbogaca nas o kompetencje pracy tymczasowej w Niemczech, jak również umożliwi nam dostęp do sieci sprzedaży całej grupy kapitałowej Fiege _ - dodaje Tomasz Misiak, prezydent Rady Nadzorczej Work Service.

- _ My wnosimy zmotywowany i profesjonalny zespół niemiecki, bazę klientów w całych Niemczech, w także naszą siatkę relacji biznesowych. Work Service daje know-how, portfolio nowych usług oraz segmentów rynku, takich jak finanse, ubezpieczenia czy IT. To umożliwi nam znaczące rozszerzenie naszej oferty rynkowej _ - powiedział Felix Fiege, członek zarządu Fiege.

Grupa Fiege, właściciel Fiege uni/serv i Fiege worksess, jest wiodącym operatorem logistycznym na niemieckim rynku i prekursorem zintegrowanych rozwiązań dla logistyki kontraktowej. Podczas swojej ponad 140-letniej historii, grupa zbudowała sieć 200 oddziałów zlokalizowanych w 17 krajach Europy i Azji.

Uni/serv i worksess zostały założone w 2002 roku, jako wyspecjalizowane spółki oferujące usługi pracy tymczasowej na rzecz grupy i jej klientów, głównie w branży handlowej i przemyśle. Naczelnym celem działalności obu spółek jest dostarczanie wykwalifikowanego personelu do centrów logistycznych. Aktualnie uni/serv jest jedną z 25 największych niemieckich agencji pracy tymczasowej.

Obie strony uzgodniły, że powołana spółka joint venture będzie preferowanym dostawcą usług w zakresie pracy tymczasowej dla grupy Fiege. Uni/serv i worksess będą nadal realizowały blisko połowę takich zamówień. Strategicznym celem powołanej spółki joint venture jest dołączenie do pierwszej dziesiątki największych firm sektora usług personalnych w Niemczech.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)