Notowania

technologie
28.08.2015 16:33

Wirtualna Polska uruchomi w tym roku duży własny serwis

Rynek reklamy online w Polsce może wzrosnąć w tym roku o około 10 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
Jacek Świderski, prezes Grupy WP

, ale zawirowania w Chinach mogą dotknąć wszystkich uczestników rynku, w tym Grupę Wirtualna Polska. Jeszcze w tym roku Grupa ogłosi uruchomienie nowego, dużego projektu własnego.

- Zdecydowaną część naszego wzrostu z reklam osiągamy dzięki cenom, a nie ilościom. Bardzo poprawiliśmy także jakość naszych przekazów, więc dzięki zmniejszeniu powierzchni przeznaczanej na jedną kampanię, możemy jednocześnie prowadzić ich więcej - powiedział Świderski na konferencji prasowej.

W jego ocenie, w tym segmencie mogą pojawić się jednak negatywne wieści związane z sytuacją na rynku chińskim. Nie jest wykluczone, że ten impuls pojawi się już w czwartym kwartale.

- Na razie nie widzimy tego efektu, ale musimy brać to pod uwagę. Ostrożnie więc oczekujemy, że rynek reklamy w tym roku wzrośnie o około 10 proc. - podaje Świderski. - Ale my rośliśmy dotąd 3 razy szybciej - dodaje.

Spółka planuje systematyczny rozwój, zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje. W kwestii przejęć WP nie zdradza szczegółów, natomiast zapowiada pojawienie się nowych serwisów własnych.

- Grupa posiada kilkaset serwisów, trwa stała praca nad porządkowaniem struktury, więc będą zarówno zamknięcia, jak i otwarcia nowych projektów. Nie podjęliśmy ostatecznej decyzji co do telewizji, ale na pewno jeszcze w tym roku zaskoczymy rynek czymś bardzo dużym - podsumował Świderski.

Notowania tygodniowe akcji WP Holding

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii - np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej - np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. Pudelek.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: technologie, media, wpl, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz