Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp
16.10.2013 12:54

Władze PKP: Będą zwolnienia w PKP Cargo

PKP Cargo czeka redukcja zatrudnienia - przyznają władze Polskich Kolei Państwowych. Chodzi o zapowiadaną reformę struktury w firmie. Z dziesięciu istniejących zakładów, władze spółki chcą pozostawić sześć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP)

Kilka dni temu związkowcy z zakładu w Nowym Sączu zapowiedzieli strajk głodowy. Ich zakład jest jednym z czterech przeznaczonych do likwidacji. Wiceprezes PKP Piotr Ciżkowicz zapewnia, że zwykli pracownicy nie będą zwalniani.

- _ Paktem gwarancji zatrudnienia nie jest objęta kadra menadżerska. Zarząd spółki musi mieć realne przełożenie na te osoby w spółce, które odpowiadają za organizację pracy innych. Nie wykluczamy, że jakieś zwolnienia w tym obszarze mogą się pojawić. Ale nie o te stanowiska jest ten protest. Związkowcy mówią o masowym zwalnianiu i likwidacji kilkuset stanowisk pracy, co nie mieści się w ramach podpisanego przez nas pakietu gwarancji pracowniczych _ - mówi Ciżkowicz.

Podpisany we wrześniu pakt gwarancji pracowniczych zapewnia zatrudnienie dla zdecydowanej większości załogi PKP Cargo. Piotr Ciżkowicz nie umiał powiedzieć, ile osób zostanie zwolnionych w wyniku łączenia zakładów. Nie wiadomo też na jakich zasadach będą się odbywać redukcje. Wiceprezes PKP zapowiedział, że będą w tej sprawie prowadzone rozmowy ze związkowcami.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkp, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, ipo, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz